yukarı
Toyota
Yaris
Satış dışı
Önemli olan boyu
6.7
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
5.5
Konfor
6.5
Kalite
7
Kullanışlılık
7
Cazibe
7.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Toyota Yaris İncelemesi

Toyota Yaris 1997’de yollara çıkıp bambaşka tarzı ve sürüşüyle küçük arabalar sınıfını sarsalı epey zaman oldu. O zamanın “Yılın Arabası”, şimdilerde kendi büyüttüğü sınıfta pastadan pay kapma yarışında. E tabii buralar artık bostan değil.

 

Pek göze batmayan, sessiz sakin ama bu sakinliğin altında küçük, kıymetli erdemler saklayan bir araba Toyota Yaris. Kullanışlı, dertsiz ve modern şehir arabası tanımının tam karşılığı. 

 

Ford Fiesta, VW Polo, Opel Corsa, Seat Ibiza, Peugeot 208, Skoda Fabia, Nissan Micra ve daha nice canavar gibi rakip karşısında düşük maliyet ve sorunsuzluk şöhretiyle tutunmaya çalışıyor Yaris. Hibrit motor kozunu da unutmayalım. 7 yılı devirmiş bir model için pek gerekli bir koz...

Toyota Yaris Dış Tasarımı

Çoğu yaşıtı fazla çocuk menüsü yemiş gibi irileşirken, Toyota Yaris dışarıda küçük, içeride ferah kalmayı başardı. Dar sokaklardaki faydaları bir yana, bu kompakt yapı Yaris’in bir küp şeker sempatisiyle algılanmasını da sağlıyor.

 

Emeklilik tarihi ileri atılınca 2017’de ikinci makyaj tazelemeyi yaşadı Toyota Yaris. 2014’deki ilk makyajda en önemli yenilikler ön ızgaradaki “X” imzasında, farlarda ve tampon tasarımında yapılmıştı. Son operasyon sonrası far tasarımlarıyla tamponlar bir kez daha değişirken, ön ızgaradaki “X” vurgusu tarihe karıştı. 

 

“Ön ızgara + Tamponda hava girişi” formülü yerine, tamponunda dev bir hava girişiyle ayrışıyor Yaris. Burundan çıkan krom çizgilerin ön farların içindeki LED hatlarla devam etmesi ve siyah tavan seçeneğinde bu siyah rengin farlardan itibaren başlaması Toyota Yaris’in dikkat çekmekte kararlı olduğunun kanıtları.

 

Bir yandan bu kadar kapsamlı değişikliklerin yeni modele saklanmamış olmasına şaşırırken, bir yandan bu cesaret ve net tavrın Toyota’ya çok yakıştığını düşünüyoruz.

İç Mekân

"Çoğu yaşıtı fazla çocuk menüsü yemiş gibi irileşirken, Toyota Yaris küçük kalmayı başardı"
Ümit Şen

Toyota Yaris Rakipleri

Fabia

Skoda

Fabia

Tükendi

İnceleme
Rio

Kia

Rio

144.900 - 206.900 TL

İnceleme
C3

Citroen

C3

151.500 - 197.500 TL

İnceleme
208

Peugeot

208

141.500 TL

İnceleme
Ibiza

Seat

Ibiza

185.000 TL

İnceleme
Jazz

Honda

Jazz

Satış dışı

İnceleme
Polo

Volkswagen

Polo

176.800 - 329.200 TL

İnceleme
Clio

Renault

Clio

136.900 - 224.900 TL

İnceleme