yukarı
Citroen
C3
155.000 - 214.000 TL
Güzellik opsiyoneldir!
8.2
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
9.5
Kalite
7.5
Kullanışlılık
8
Cazibe
8.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Citroen C3 İncelemesi

İkinci nesliyle de gayet başarılı işlere imza atan Citroen C3, yeni radikal tarzıyla küçük aile arabaları sınıfını şöyle bir salladı diyebiliriz. Zira SUV’imsi hatları ve içte dışta ezber bozan hareketleriyle C3, yakın zamanda Citroen C3 Picasso’dan boşalacak yere doğru kaykılmış bile.

 

İlginçtir, Citroen C3’ün görünümü seçtiğiniz opsiyona göre fazlasıyla değişiyor. Baz versiyon Citroen C3 Ankara ise, özelleştirdiğiniz üst donanımlı bir C3, bir bakmışsınız Barselona olmuş.

 

Dinamik sürüşten çok konfor isteyen, hele ki VW Polo, Ford Fiesta, Skoda Fabia, Renault Clio gibi modelleri sıkıcı bulanlardansanız, Citroen C3’e hoş geldiniz!

Citroen C3 Dış Tasarımı

2020 makyajlı C3'ü inceleme fırsatımız henüz olmadı ama Citroen C3 tasarımının formülü beli: Biraz C4 Cactus, biraz Picasso, biraz da C3. Yani önce tarz.

 

Ki aslında, Citroen özellikle şehir arabalarını sürüden ayırmaya her zaman özen göstermiştir. İyi de yapmıştır. Biz modern şehir kölelerinin hayatı zaten yeterince sıkıcı ve düz.

 

Girişte de belirttiğimiz gibi, Airbump gibi oyuncaklar ve renklendirme seçeneklerinden mahrum baz versiyon bilemedin “Aaa değişikmiş” tepkisini alırken, üst donanımlı bir Citroen C3 “Vaaay!” ünvanına hak kazanıyor.

 

Geniş yan profil, C4 Cactus’ten transfer olan havalı Airbump koruyucuları ve çepeçevre dolaşan plastik koruyucularla birlikte Citroen C3’e bir SUV havası katıyor. MPV’lerin teker teker ölüme terk edildiği bir devirde doğru hareket. 

 

C4 Picasso ve Cactus dışında ilk nesil Skoda Fabia ve Nissan Juke’u da hatırlatan far yerleşimleri de Citroen C3’ün cesur tarzının tamamlayıcısı. Arkadaki 3D far grubu da optik şovun güzel bir finali olmuş.

 

Özelleştirme seçenekleriyle tavan rengi ve jantlarda yapacağınız değişikliklerin de Citroen C3’e hatırı sayılır derecede cazibe kattığını hatırlatıp iç mekâna geçelim. Ki orası da her şeyden çok tasarımıyla dikkat çekiyor.

İç Mekân

"Baz versiyon Citroen C3 Ankara ise, özelleştirdiğiniz üst donanımlı bir C3 bir bakmışsınız Barselona olmuş!"
Ümit Şen

Citroen C3 Rakipleri

Clio

Renault

Clio

152.900 - 286.900 TL

İnceleme
Captur

Renault

Captur

Satış dışı

İnceleme
Fiesta

Ford

Fiesta

203.400 TL

İnceleme
Jazz

Honda

Jazz

Satış dışı

İnceleme