yukarı

Citroen C3 Sürüş Özellikleri

İç mekânın keyif veren atmosferi Citroen C3’ün sürüş karakterine de yansımış. Belli ki Citroen, uzun yol dahil, kendinizi konforlu bir kanepede hissetmenizi istemiş. Yumuşak süspansiyonlar yolda tatlı tatlı salınarak akmanızı sağlıyor.

 

Bu da Citroen C3’ün, başını Ford Fiesta’nın çektiği sürüş keyfi meraklıları arasında olmadığı anlamına geliyor. Hızlı virajlarda yatmak, boşlukta hissettiren direksiyon ve belirsiz vites geçişleri sevmediğiniz şeylerse, Citroen C3 çok da sizlik olmayabilir.

 

Ama bizce bu eksiler, kullanım kolaylığı ve huzurdan çok, sürüşün kendisiyle ilgilenenlerin kafaya takacağı türden. 

 

Özellikle üst versiyondaki otomatik şanzımanıyla şehirli bir küçük aileler için doğru karakterde Citroen C3. 

 

 

Citroen C3 konfor özellikleri

 

Citroen C3’ün özeti ve hatta var olma sebebi belki de konfor ve rahatlık. Tadını çıkarmaya bakın, zira kullanışlılıkta bir Honda Jazz ya da Skoda Fabia düzeyinde olmasa bile, yol konforu konusunda kendisine rakip bulmak kolay değil.

 

Süspansiyonlar yol bozukluklarını bir fransıza yakışır şekilde telafi ederken, yüksek hızda bile sessizliğin fazla bozulmaması bu sınıfta takdire şayan. Dizel motorun devirlenirken çıkardığı ses dışında ortalamanın gayet üstünde Citroen C3.

 

Chapeau!

"Kullanışlılıkta bir Honda Jazz ya da Skoda Fabia düzeyinde olmasa bile, yol konforu konusunda kendisine rakip bulmak kolay değil"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Elbette bütçe meselesi ama benzinlide de dizelde de zayıf seçeneklerden uzak durmalısınız. Hayat 15 saniyede 100 km'ye çıkmayı bekleyemeyecek kadar kısa! 


Citroen C3 motor seçenekleri
 

Madem Citroen C3’ün keyif ortamını yaşayacaksınız, başarılı EAT6 otomatik şanzıman kısa listenizde olmalı. Ama o da ne! Sadece en güçlü benzinli motorda otomatik seçeneği var… 

 

Sonra 75 hp’lik zayıf dizel motordan bile ucuz olduğunu görüp tercihimizi tartışmasız bir şekilde 115 hp’lik 1.6 Vti’den yana kullanıyoruz. 

 

Sahi Citroen, 1.2 PureTech’in 110 hp’lik versiyonunu Türkiye’ye neden getirmiyorsun?  

İç Mekân Sonuç