yukarı
Honda
Jazz
Satış dışı
Değiş Tonton!

Honda Jazz İncelemesi

Karşınızda “küçük” araba sınıfının en büyüklerinden biri Honda Jazz! Baş ağrıtmaması kadar, değişkenlikteki hünerleriyle de parlayan yıldız.

 

Kendisinin en belirgin özelliği, sürüş kabiliyetleriyle etkilemekten ziyade hayatı kolaylaştırmaya odaklanmış olması. HR-V ile aynı platformu paylaşıyor olmasının da bu konuda çok işe yaradığı kesin.

 

Motordan sürüşe, tasarımdan kullanışlılığa her ayrıntıda ne sıkıcı ne de ateşli Honda Jazz. Heyecandan ziyade, keyifli bir mantık taraftarı da diyebiliriz.

 

“Az alanda çok kullanışlılık” maçında Jazz’ın karşısına çıkacak tüm rakiplerine başarılar dileriz. Zira ihtiyaçları olacak ve üstelik yakında daha cazip, yeni bir yüzle geri dönecek Honda Jazz.

Honda Jazz Dış Tasarımı

Cep MPV’si formatında olması Honda Jazz’ın sempatik ve modern göründüğü gerçeğini değiştirmiyor. Polo, Clio, Fiesta, Yaris, i20 ve daha pek çok geleneksel rakibinin yanında kendine has bir çizgisi var Jazz’ın. 

 

Çoğu rakibinin aksine motor bölümüne minimum alan ayıran Jazz, buradan artırdıklarını kabin ve bagajda sonuna kadar değerlendirmiş. 

 

Biraz düşününce, Honda Jazz’ı Fiesta’dan çok bizde artık satılmayan Ford B-Max ya da Hyundai ix20’ye rakip görmek daha mantıklı geliyor.

 

Başarılı sürtünme katsayısı, dolayısıyla başarılı tüketim değerleri için tasarlanan sivri burun enlemesine ince farlarıyla Jazz’ı daha genç gösteriyor. 

 

Ön kapıdan başlayıp arka stoplara uzanan derin hat ve Volvo’ları hatırlatan, yukarı konumlanmış arka stoplar da sevdiğimiz hareketlerden.

 

Üçüncü nesilde 96 mm uzayan Honda Jazz fazla uysal bulunmuş olsa gerek, 2018 makyaj operasyonuyla sportifleşme hamleleri geldi. Far grupları ve tampon tasarımlarına ufak dokunuşlar bu operasyonda başrolde. 

 

LED gündüz farları ana far grubunun içine çıkarken, yeni sis farları daha saldırgan tasarlanan tamponun alt kısmına yerleşmiş. “Dynamic” donanım paketindeki tampon altı kırmızı hatlar ise Jazz’ın niyeti iyice bozduğunun belirtisi. 

 

Konuya motor bölümünde ayrıca değineceğiz.

İç Mekân

"Üçüncü nesilde 96 mm uzayan Honda Jazz fazla uysal bulunmuş olsa gerek, 2018 makyaj operasyonuyla sportifleşme hamleleri geldi"
Ümit Şen


Honda Jazz Rakipleri

C3

Citroen

C3

365.000 - 471.000 TL

İnceleme
Clio

Renault

Clio

313.000 - 453.900 TL

İnceleme
Corsa

Opel

Corsa

379.900 - 534.900 TL

İnceleme
i20

Hyundai

i20

310.500 - 595.000 TL

İnceleme
Rapid Spaceback

Skoda

Rapid Spaceback

Satış dışı

İnceleme
Yaris 2011-2019

Toyota

Yaris 2011-2019

Satış dışı

İnceleme