yukarı

Honda Jazz İç Mekân

Honda Jazz’ın iç tasarımı modern ve özgün. Yer yer sert plastikten de olsa, kaliteli malzeme ve işçilik yıllarca sorun çıkarmayacak cinsten. 

 

Ergonomi anlamında da çok yüksek bir standardı var Jazz’ın. Zaten çoğu Jazz kullanıcısı bu dertsiz yoldaşın fanatiği olmuş durumda.

 

Giriş seviyesinde 5 inçlik ekranla yetinen Honda Jazz, bir üst donanımda 7 inçlik dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı ve yine dokunmatik havalandırma kumandalarına terfi ediyor. Gerçi sürüş esnasında klasik kumandaları kullanmak daha kolay ya neyse, “Bir hevestir, geçer” diyelim. 

 

Honda Connect multimedya sistemi akıllı telefon bağlantısı anlamında başarılı olsa da Apple CarPlay ya da Android Auto bağlantılarından yoksun. En üst donanım olan “Elegance”ın en önemli artısı geri görüş kamerası ki bizce satıştaki her modelde zorunlu olmalı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Gelelim Jazz’ın şov yaptığı değişkenlik ve hacim konularına. Tek bir el hareketiyle katlanabilen arka koltuklar Honda Jazz için sadece başlangıç. 

 

Arka koltuk dediysek, “Sihirli” koltuk demek istedik. Minderi kaldır, sırtlığı yatır, ileri geri kaydır… İstediğin bagaj şeklini bulana kadar arka koltuklarla oynamak serbest. 

 

Koltukların minderle birlikte katlanabilmesi saksı çiçeği taşımak istediğinizde çok işinize yarayacak emin olun. Honda Jazz’ın Japonya’daki isminin “Fit” olması boşuna değil!

 

Benzin deposunun ön koltuğun altında olması gibi ilginç bir uygulama arka koltukların altında gizli bir bölmeye yer açmış. Yetmediyse, ön koltuk sırtlığını tamamen yatırabilme güzelliğiyle 2,4 m uzunluğunda eşyaları taşıma şansınız olduğunu ekleyelim.

 

İnanmazsınız, Jazz’ın 354 litrelik bagajı bazı kompakt sınıf arabalardan bile daha büyük. Zemin altındaki ekstra bölmesi bir yana, yere yakınlığıyla kolayca yükleniyor bu bagaj.

 

Uzatmayalım ama bu değişkenliğe helalinden bir beş yıldız taktık gitti.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans