yukarı
Skoda
Rapid Spaceback
Satış dışı
Fabia - Kalite + Hacim

Skoda Rapid Spaceback İncelemesi

Bakmayın kendisiyle 2012’de tanıştığımıza, Skoda dünyasında tarihi 1935’e uzanan bir isim Rapid. Bugünkü haliyle Skoda Rapid kaliteden ziyade hacim, kullanışlılık ve uygun fiyat odaklı bir araba.

 

Çek Cumhuriyeti’nde (Pardon Çekya) aynı fabrikadan çıkan Seat Toledo’yla ikisini yanyana koyduğunuzda, özellikle iç mekânda “yedi farkı bulun” oynayabilirsiniz. Zira birkaç ufak detay dışında ikisi zaten aynı araba. Ama nasıl oluyorsa, bu formül Skoda’ya Seat’tan daha çok yakışıyor.

 

Kafalarda Fabia ile Octavia arasında bir yerlere oturuyor Skoda Rapid. Ama Rapid’in kullanmasına izin verilen platform, yürüyen aksam ve teknolojiler diğer ikisinin düzeyinde değil.

 

O daha çok, rafine sürüş özelliklerini fazla kafaya takmayan, kaliteden çok geniş hacim ve ekonomi odaklı müşterileri hedefliyor.

 

Skoda Rapid Spaceback Dış Tasarımı

Daha ziyade ailelere hitap eden Skoda Rapid boyut açısından mantıklı bir çıkış aslında. Fabia’nın küçük, Octavia’nın ise kompakt olmak için fazla büyük olduğu düşünülünce “makul ve geniş” Rapid daha da anlam kazanıyor.

 

Düz, iddiasız, zararsız hatlarıyla Rapid, Skoda’nın eski Doğu Bloku selam durur gibi. Ne çok sevilecek ne de gıcık olunacak bir özelliği, çıkıntılığı ya da rahmetli Yeti tarzı bir karakter çalışması yok Skoda Rapid’in. 

 

Basitçe tasarlanmış geniş, düz yüzeyler, kullanışlılık odaklı ayarlanmış oranlar, bir Skoda modeli olduğuna şüphe bırakmayacak geometrik formlar Rapid’in bütününe yayılmış durumda. 2017 makyajının dışarıdaki tek etkisi farların yenilenen optikleri ve LED gündüz farları diyebiliriz.

 

Klasik sedanları andıran kasa tipiyle Rapid Avrupa’da sempatiyle karşılanmayınca HB formlu Rapid Spacebacsahaya sürüldü ve karşılığı alındı. 

 

Daha kompakt yapısıyla, aynı basitlik içinde daha sempatik görünmeyi başarıyor Skoda Rapid Spaceback. Arka plakalığa kadar inen uzatılmış siyah bagaj camı da (Style donanım) Spaceback’e daha genç ve dinamik bir hava katmıyor değil hani.

İç Mekân

"Klasik sedanları andıran kasa tipiyle Rapid Avrupa’da sempatiyle karşılanmayınca HB formlu Rapid Spaceback sahaya sürüldü"
Ümit Şen


Skoda Rapid Spaceback Rakipleri

Sandero Stepway

Dacia

Sandero Stepway

372.900 - 434.000 TL

İnceleme
Egea HB & SW

Fiat

Egea HB & SW

176.900 - 258.600 TL

İnceleme
Accent Blue

Hyundai

Accent Blue

Satış dışı

İnceleme
Rio

Kia

Rio

319.900 - 479.900 TL

İnceleme
Symbol

Renault

Symbol

141.050 TL

İnceleme
Jazz

Honda

Jazz

Satış dışı

İnceleme