yukarı
Fiat
Egea HB & SW
176.900 - 258.600 TL
Beyaz Türk Egea'lar

Fiat Egea HB & SW İncelemesi

Basit, ekonomik ve işlevsel arabaların ustası Fiat, kompakt sınıftaki HB ve SW kasa hamlelerini de Bursa’dan doğru yapıyor. 

 

Yeni bir devrin temsilcisi olarak Türkiye’de Fiat Egea adıyla lanse edilen model Avrupa’da nostaljik Tipo ismiyle satılmakta. 

 

Açılışın sedan versiyonla yapılmış olması, Fiat’ın aklında daha ziyade gelişmekte olan ülkeler olduğunu gösteriyor. Ama bu sefer, Avrupa liglerinde mücadele etmek üzere tasarlanan hatchback ve station wagon Fiat Egea ile karşınızdayız. 

 

Rekabeti çok şiddetli olduğu küçük ve kompakt sınıf arasında geniş bir yelpazede, hacim ve fiyatı avantajıyla galibiyet aramakta Egea Hatchback ve Egea Sation Wagon.

Fiat Egea HB & SW Dış Tasarımı

Avrupa’nın hem doğu hem de batı tarafında beğeni kazanabilmek için Fiat Egea’ya olabildiğince modern çizgiler hakim. İnce çalışılmış kabartmalı yüzeyleri ve burunda buluşan çizgileriyle şık ve iddialı bir model var karşımızda. 

 

Genele bakıldığında 4.37 m’lik uzunluğuyla Fiat Egea HB ve 4.57 m ile Egea Sation Wagon, Avrupalı iddialı rakiplerden geri kalmayan bir estetiğe sahip.

 

Keskin bakışlı ön farlar, enine krom detaylı ön ızgarayla ve kanat izlenimi veren arka farlar Egea’yı gayet dinamik bir havaya sokmuş. 

 

İlginç bir şekilde, HB ve SW modellere tam yandan bakmadığınız sürece, ikisini de Egea HB sanabilirsiniz.

İç Mekân

"İlginç bir şekilde, HB ve SW modellere tam yandan bakmadığınız sürece, ikisini de Egea HB sanabilirsiniz"
Ümit Şen


Fiat Egea HB & SW Rakipleri

Auris

Toyota

Auris

Satış dışı

İnceleme
Rapid Spaceback

Skoda

Rapid Spaceback

Satış dışı

İnceleme
i30

Hyundai

i30

İnanılmaz ama satış dışı

İnceleme
Ceed

Kia

Ceed

555.900 - 719.900 TL

İnceleme
Megane HB

Renault

Megane HB

Satış dışı

İnceleme
Leon (2012-2020)

Seat

Leon (2012-2020)

Yeni Leon pek yakında...

İnceleme