yukarı

Skoda Rapid Spaceback İç Mekân

Evet, geniş hacim Skoda Rapid’in büyük kozu. Dört yetişkini baş ve diz mesafeleriyle rahat rahat ağırlayan Rapid, asıl golünü 550 litrelik bagajıyla atıyor. Yani dev bagajlı Skoda Octavia’nın sadece 40 litre küçüğü, VW Jetta’nın 40 litre büyüğü bir bagajdan bahsediyoruz. 

 

Rapid Spaceback ise kardeşinden daha küçük (384 l) bir bagaja sahip olmasına rağmen, ilginç bir şekilde, arka koltuklarda ondan daha fazla diz mesafesi sunuyor. İhtiyaçlara göre hedef kitleyi ayırmanın çok akıllıca bir örneği.

 

Malzeme kalitesi anlamında da tasarımına uygun ilerliyor Skoda Rapid, ne iyi ne de kötü. Genel kalite fiyatla orantılı demek isterdik ama altı haneli fiyat etiketi olan bir modele çok da tolerans göstermeye gerek yok.

 

Kokpit tasarımında da durum çok parlak değil. Düz, fonksiyonel ve süper sade tasarımıyla sanki bir nesil geriden geliyor Skoda Rapid kardeşler. Aşırı tipik bir VW ön paneli, iyi işçilik ve yeterince büyük (6,5 inç) bir dokunmatik bilgi ve eğlence ekranıyla Rapid uzun yıllar sorunsuz hizmet verecek türden.

 

Kullanışlılık anlamında ise çoğu rakibinden ileride Skoda Rapid. Önde iyi bir oturma pozisyonu bulmak kolay, torpido (üst donanımda soğutmalı!) ve kapı içi cepler gayet geniş. 

 

İrili ufaklı saklama alanlarının hepsi de kullanışlı. Arkada kapı içi cepler biraz daha dar ama kol dayama, hem de bardaklıklı bir kol dayama, bazen üst sınıflarda bile olmayan bir güzellik.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans