yukarı

Skoda Rapid Spaceback Sürüş Özellikleri

Tasarım ve geniş hacmiyle olduğu gibi, sürüşte de kuzeni Seat Toledo’yu andırıyor Skoda Rapid ve Rapid Spaceback. Yeterince konforlu, ortalama beklentileri karşılayan ama rafine olmaktan uzak. 

 

Süspansiyon sistemi ve direksiyon ise kolay kullanım odaklı, yumuşak ve hafif. Yol tutuşta ortalamaları tutturan ama keyif vermeyen, parasetamol misali uyku getiren, deyim yerindeyse ucuz etin yahnisinden bir teknik altyapısı var Skoda Rapid’in. 

 

Yol tutuş özellikleri yeterli olsa da dinamizm Rapid'in artıları arasında değil, virajlara lüzumundan hızlı girerseniz fazlaca yatarsınız.

 

Yüksek hızdaki yol ve rüzgâr sesi çılgınca değil ama uzayan yollarda yorucu hale geliyor. Yani, yine ortalama.

"Dinamizm artılar arasında değil. Virajlara lüzumundan hızlıca girerseniz fazlaca yatarsınız"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Motor ve şanzımanlarda VW grubunun sağlam mirasına konuyor Skoda Rapid. Hem üç silindirli benzinli (95 hp, 160 Nm) hem de 1.4 dizel (90 hp, 230 Nm) Rapid’i beklentinin ötesinde bir kolaylık ve keyifle taşıyor. 

 

İki motorun da 12 saniyenin altındaki hızlanması bu sınıfta gayet yeterli. Vaktinin çoğunu şehirde geçirenler için benzinli, yüklü ve uzun yolculukları sık yaşayanlar için dizel motor iyi birer seçenek. 

 

Normal Rapid düz vites seçeneği de sunarak fiyatları daha mantıklı düzeyde tutma şansı tanıyor, ki bizce rapid’in varlık sebebi bu. Rapid Spaceack’de ise 7 ileri otomatik DSG’ye mecbursunuz. Yanlış anlama olmasın, DSG yumuşak ve seri geçişleriyle yıllardır iyileştikçe iyileşen bir şanzıman.

 

Dikkat edilmesi gereken, kullanmayacağınız kilometrelerin yatırımını hatırı sayılır fiyat farkına gömmemek olmalı.

İç Mekân Sonuç