yukarı
Renault
Symbol
141.050 TL
Renault postlu Logan
mokka

Renault Symbol İncelemesi

İkinci nesil Dacia Logan’ın Renault logosu takılmış hali Symbol. Ama bu duruma kötü demek mümkün değil. Zira Dacia-Renault paslaşması son yılların en zekice otomotiv hamlelerinden. Üstelik, sorunsuzluk anlamında Dacia Logan dereceye girmiş bir model.

 

Yakın zamana kadar Clio Symbol ismiyle anılan Renault Symbol, sadece kalite, teknoloji ve tasarımıyla değil, fiyatıyla da (çok az farkla) Clio’nun gerisinden geliyor. Ki asıl ihtiyaç da bu zaten. Pardon, bir de bagaj.

 

Dacia Logan’ın güvenilirlik anlamında büyük hamle yapıp kompakt sınıfın en az sorun çıkaran modellerinden biri olduğunu bilmek Renault Symbol konusunda da içinizi rahatlatır belki.

 

Renault Symbol Dış Tasarımı

Aslında ikisi aynı araba olsa da Dacia Logan ve Renault Symbol 2017’de kendince makyajlanarak ufaktan ayrışmaya başladı. 

 

Symbol’de yaşanan temel değişiklikler ön farlardaki “C” formlu yeni Renault imzası ve yeni tampon tasarımları. Arkada da 3D efektli stoplar ve formu değişen bagaj kapağı daha havalı ve modern görünüyor.

 

Daha köşeli hatları ve 5 cm daha yüksek tavanıyla Fransa’dan rakipleri Citroen C-Elysee ve Peugeot 301’den daha sert, biraz eski kafalı ama daha fonksiyonel görünüyor Renault Symbol. 

 

Hayatına Sandero'nun bagaj eklenmişi olarak başladı ne de olsa.

İç Mekân

"Citroen C-Elysee ve Peugeot 301’den daha sert, biraz eski kafalı ama daha fonksiyonel görünüyor Renault Symbol"
Ümit Şen

Renault Symbol Rakipleri

Logan MCV

Dacia

Logan MCV

Satış dışı

İnceleme
301

Peugeot

301

204.000 - 206.000 TL

İnceleme
Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

154.600 - 256.900 TL

İnceleme
Accent Blue

Hyundai

Accent Blue

Satış dışı

İnceleme
Cerato

Kia

Cerato

167.900 TL

İnceleme