yukarı

Fiat

Egea Sedan

95.100 - 136.200 TL
Gel bakalım toprağım...
7
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
6.5
Konfor
7.5
Kalite
6
Kullanışlılık
8
Cazibe
7
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Basit, ekonomik ve işlevsel arabaların ustası Fiat, kompakt sınıftaki son hamlesini Bursa’dan doğru yaptı. Fiat Egea, sedan versiyonuyla Linea’nın yerini almış gibi görünse de HB ağırlıklı Avrupa’daki algı, emekli Bravo’nun yerine oyuna girdiği yönünde. 

 

Yeni bir devrin temsilcisi olarak Türkiye’de Fiat Egea adıyla lanse edilen model, Avrupa’da nostaljik Tipo ismiyle satılmakta. 

 

Rekabetin çok şiddetli olduğu küçük ve kompakt sınıf arasında geniş bir yelpazede, hacim ve fiyatı avantajıyla galibiyet aramakta Fiat Egea Sedan

 

Yollara çıkışında Türk insanının hatırı sayılır emek ve katkısının olması da Egea hakkındaki sempati katsayımızı artırıyor doğal olarak.

Fiat Egea Sedan

Dış Tasarımı

Avrupa’nın hem doğu hem de batı tarafında beğeni kazanabilmek için Fiat Egea’ya olabildiğince modern çizgiler hakim. İnce çalışılmış kabartmalı yüzeyleri ve farlarda buluşan çizgileriyle iddialı bir model Egea Sedan. 

 

Keskin bakışlı ön farlar, enine krom detaylı ön ızgarayla ve kanat izlenimi veren arka farlar Egea’yı dinamik bir havaya sokmuş. Gün ışığında, kanlı canlı haliyle Egea’nın cazip hatları fotoğraflardan daha iyi ortaya çıkıyor.

 

4,53 m’lik uzunluğuyla kompakt aile arabalarının boyutlarını zorlayan Fiat Egea Sedan, özellikle HB ve SW versiyonlarıyla Avrupalı iddialı rakiplerinden geri kalmayan bir estetiğe sahip.

İç Mekân
"Keskin bakışlı ön farlar, enine krom detaylı ön ızgarayla ve kanat izlenimi veren arka farlar Egea’yı dinamik bir havaya sokmuş"
Ümit Şen

Fiat Egea-Sedan Rakipleri