yukarı
Fiat
Egea Sedan
154.600 - 256.900 TL
Gel bakalım toprağım...

Fiat Egea Sedan İncelemesi

Basit, ekonomik ve işlevsel arabaların ustası Fiat, kompakt sınıftaki son hamlesini Bursa’dan doğru yaptı. Yeni Fiat Egea, sedan versiyonuyla Linea’nın yerini almış gibi görünse de hatchback tutkunu Avrupa’daki algı, emekli Bravo’nun yerine oyuna girdiği yönünde. 

 

Yeni bir devrin temsilcisi olarak Türkiye’de Fiat Egea adıyla lanse edilen model, Avrupa’da nostaljik Tipo ismiyle satılmakta. 

 

Rekabetin çok şiddetli olduğu küçük ve kompakt sınıfı kapsayan geniş bir yelpazede, hacim ve fiyatı avantajıyla galibiyet aramakta Fiat Egea Sedan.

 

Yollara çıkışında Türk tasarımcı ve mühendislerin hatırı sayılır emek ve katkısının olması da Fiat Egea hakkındaki sempati katsayımızı artırıyor doğal olarak.

Fiat Egea Sedan Dış Tasarımı

Avrupa’nın hem doğu hem de batı tarafında beğeni kazanabilmek için Fiat Egea’ya olabildiğince modern çizgiler hakim. İnce çalışılmış kabartmalı yüzeyleri ve farlarda buluşan çizgileriyle sakin ama iddialı bir model Egea Sedan. 

 

Keskin bakışlı ön farlar, enine krom detaylı ön ızgarayla ve kanat izlenimi veren arka farlar Egea’yı dinamik bir havaya sokmuş. Gün ışığında, kanlı canlı haliyle Egea’nın cazip hatları fotoğraflardan daha iyi ortaya çıkıyor.

 

4,53 m’lik uzunluğuyla kompakt aile arabalarının boyutlarını zorlayan Fiat Egea Sedan, özellikle HB ve SW versiyonlarıyla Avrupalı iddialı rakiplerinden geri kalmayan bir estetiğe sahip.

İç Mekân

"Hatchback'ten türeme sedanlar genelde hormonlu salatalığa benzer ama Egea bizim topraklarda yetişmenin faydasını görmüş"
Ümit Şen


Fiat Egea Sedan Rakipleri

Corolla Sedan

Toyota

Corolla Sedan

432.650 - 654.750 TL

İnceleme
Astra Sedan

Opel

Astra Sedan

192.900 - 214.600 TL

İnceleme
Accent Blue

Hyundai

Accent Blue

Satış dışı

İnceleme
301

Peugeot

301

204.000 - 206.000 TL

İnceleme
Megane Sedan

Renault

Megane Sedan

445.000 - 660.900 TL

İnceleme
Rapid Spaceback

Skoda

Rapid Spaceback

Satış dışı

İnceleme