yukarı
Renault
Megane Sedan
200.900 - 356.900 TL
Seksi ve bagajlı
8.1
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
8.5
Kalite
7.5
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
8.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Renault Megane Sedan İncelemesi

Hormonlu bir hissiyat bırakan Fluence’i pek sevmediğimizi evvelce belirtmiştik. Neyse ki Renault bu yeni Megane Sedan'da hatchback Megane'a sadık kalarak -mış gibi yapmamış oldu.

 

Hatchback versiyondan 27 cm daha uzun olan Megane Sedan, tasarımda cesur yeni dünyanın kapılarını açmakla kalmıyor, çok güzel görünüp arzulanır olmayı da başarıyor. Üstelik teknik başarı da bu sefer Megane’ın yanında. 

 

Avrupalının gözünde kompakt hatchback sınıfı için markaların Şampiyonlar Ligi dersek, kompakt sedanlar genelde UEFA Avrupa Ligi seviyesinde takılıyor. 

 

Mesela VW Jetta daha gözüne kestirilebilir bir rakip. Ford Focus çok iyi sürüşüyle cazibesini korurken, Opel Astra eski nesille idare etmekte. Mazda 3 her alanda iyi olmaya devam etse bile kimsenin kendisinden haberdar olduğunu sanmıyoruz.

 

Böyle bir ortamda, son Renault Megane Sedan tasarımda cesur yeni dünyanın kapılarını açmakla kalmıyor, arzulanır olmayı da başarıyor. Üstelik teknik başarı da bu sefer Megane’ın yanında. 

Renault Megane Sedan Dış Tasarımı

Evet, yeni Megane alabildiğine çekici ama dilerseniz kasa tiplerinden başlayalım. Zira yeni nesil Megane’ın bir coupé ya da cabrio versiyonu olmayacak. Bunun yerine Renault, ağırlığını Megane’ın teknolojik donanımına vermeyi tercih etmiş.

 

Tasarımda Talisman’ın açtığı yoldan ilerleyen Megane Sedan’ın bir aile arabası için fazlasıyla iddialı olduğu kesin. Bagaj eklentisinin Megane'ı sıkıcılaştırması şöyle dursun, bilakis daha sportif bir hava katıyor.

 

Önde burun kısmını parantez içine alan, arkada logoya kadar uzanan LED hatlar Megane'ı rakiplerinden ayırmakla kalmıyor, doğrusu çok da havalı. Geleneksel yapıyla çok oynamadan böylesi bir fark yaratmak da ayrı bir başarı.

 

Megane Sedan’ın Renault’nun hedeflediği "prestijli" görüntüye ulaştığını, hatta Talisman'la kolayca karıştırıldığını belirtip olayın asıl kızıştığı iç mekâna geçelim.

İç Mekân

"Bagaj eklentisinin Megane'ı sıkıcılaştırması şöyle dursun, bilakis daha sportif bir hava katıyor"
Ümit Şen

Renault Megane Sedan Rakipleri

Civic Sedan

Honda

Civic Sedan

231.200 - 316.500 TL

İnceleme
Elantra

Hyundai

Elantra

Satış dışı

İnceleme
Cerato

Kia

Cerato

167.900 TL

İnceleme
3

Mazda

3

190.490 - 323.146 TL

İnceleme
Astra Sedan

Opel

Astra Sedan

192.900 - 214.600 TL

İnceleme
Octavia

Skoda

Octavia

Satış dışı

İnceleme
Corolla Sedan

Toyota

Corolla Sedan

190.900 - 362.200 TL

İnceleme
Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

123.900 - 219.900 TL

İnceleme
Focus

Ford

Focus

206.200 - 381.300 TL

İnceleme