yukarı

Renault Megane Sedan Sürüş Özellikleri

Sürüş kalitesi Megane Sedan’ın çok aşama kaydettiği alanlardan. Karakter tercihini konfordan yana kullanan Megane Sedan uyuşuk ya da hantal olma tuzağına düşmemiş.

 

Virajlarda mantıklı ölçülerde zorlandığında, dinamik sürüş ve başarılı yol tutuşuyla önemli puanlar kazanıyor Megane.

 

Bozuk zemin konforu konusunda zaten her zaman iddialı olan Renault Megane Sedan, yeni nesilde işi daha da ileri götürmüş. Kötü zeminin ne yolcuları rahatsız etmesine ne de kontrolü zayıflatmasına fırsat veriyor. 

 

Direksiyon da bu gelişimden payını almış. Zirveye oynamasa da eskisine nazaran daha direkt, daha hisli ve geri bildirimi yeterli.

"Karakter tercihini konfordan yana kullanan Megane Sedan, uyuşuk ya da hantal olma tuzağına düşmemiş"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

2020 makyajıyla Renault Megane Sedan'ın motor seçeneklerine 115 hp güç sunan ve altı ileri manuel şanzımanla eşleştirilen 1.0 TCe üç silindirli turbo benzinli motor eklenmiş.

Diğer motor seçenekleri arasında 6 ileri manuel veya 7 ileri EDC çift kavramalı şanzımana bağlı 140 hp güç üreten 1.3 TCe de mevcut.

Sunulan tek dizel motor 115 hp'lik 1.5 Blue dCi olarak kalmış. Bu dizel motor 6 ileri manuel ve 7 ileri EDC çift kavramalı şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

Güvenlik cephesinde, 2021 Megane Sedan, Start & Stop işlevli Adaptif Hız Sabitleyici, yaya algılamalı Aktif Acil Durum Fren Sistemi, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve elektronik park freninin geliştirilmiş Otomatik Tutma işlevini de içeren yeni sürüş destek sistemlerini sunmaya başladı.

İç Mekân Sonuç