yukarı

Renault Megane Sedan İç Mekân

Eski nesille arasında dağlar kadar farkın başladığı yer Megane Sedan’ın kabini. Kullanılan malzemeleriyle daha kaliteli hissettiren iç mekân, tasarımıyla da modern ve neredeyse sportif.

 

Memleketlisi Peugeot 308 orijinallikte zirve yaparken Renault Megane da boş durmamış. Direksiyon simidinden göstergelere, maksimum 9.3 inçlik (opsiyonel) dokunmatik ekrandan nihayet kısalan vites topuzuna kadar Megane kendi tarzını yaratmış.  

 

2020 makyajıyla kadroya eklenen 10.2 inçlik dijital gösterge paneli de yeni Megane Sedan'ın elini güçlendiren unsurlardan.

 

Renault Megane 2021 kabin özellikleri

 

Malzeme kalitesi Almanları aratmayacak niteliğe ulaşmakla birlikte, kabinin biraz koyu renk ağırlıklı olduğunu belirtelim. Dikey ekranı çevreleyen plastik de doğrusu biraz ucuz görünüyor. Gayet hızlı tepkiler veren bu geniş ve dikey ekran maalesef en üst iki donanımda bile opsiyonel. 

 

R-Link 2 isimli işletim sistemi çoğu fonksiyonu bünyesinde barındırdığı gibi, alt menüler alışkanlık gerektirse de çok da kullanışlı. Faydalı ve havalı büyük ekran fazladan paraya (paketler, paketler...) değer diyerek devam edelim.

 

Yine ekranı kullanarak, Renault’nun Multi-Sense sistemiyle o anki psikolojiniz ya da sürüş tercihinize göre, aracın sürüş dinamiklerini sportiften konforluya doğru ayarlayabilirsiniz.

 

Ambiyans renkleri, multimedya özellikleri ve mesela masajın niteliği gibi oyuncakları keşfetmek de size kalsın! Akıllı telefon mantığının otomotivi nasıl şekillendirdiğini, hem de Megane gibi ulaşılabilir modellerde görmek gerçekten heyecan verici.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön koltuk sırasında gayet rahat ve ferahız. Arka yolcuların da diz mesafesinden memnun kalacağı kesin ama baş mesafesi için o kadar emin değiliz. 

 

Sportif çizgiler uğruna alçalarak devam tavan çizgizi, baş mesafesinin mesela bir Golf’e kıyasla kısıtlı olmasından sorumlu. Yine de boyu 1.85’e kadar olanlar için pek sorun olmayacaktır.

 

Renault Megane Sedan hacim ve kullanışlılık özellikleri

 

Renault Megane Sedan’ın 550 lt’lik bagajı Megane SW’un bagajından bile daha büyük! Ama yüksek yükleme eşiğinin hayatı kolaylaştırdığını söylemek zor. 

 

Zemin yüksekliğinin ayarlanamıyor oluşu ve pratik detayların azlığı da Megane Sedan'ın toplam puanına pek yardımcı olmuyor doğrusu. Arka koltuklar yatırıldığında düz bir zemin elde edemiyor olmak da ayrı mesele.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans