yukarı
Toyota
Corolla Sedan
190.900 - 362.200 TL
Hibrit herkesin hakkı!
7.7
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7
Konfor
8
Kalite
7.5
Kullanışlılık
8
Cazibe
8
8.1
Kullananlar
ortalama
puanı

Toyota Corolla Sedan İncelemesi

Her gün ağırlaşan ekonomik koşullarla aile ölçeğinde başa çıkmak kolay değil. Bir yandan ihtiyaçları zar zor karşılarken, iş araba seçmeye gelince cesur adımlar atmak da öyle. 

 

Yılların mantık abidesi Toyota Corolla Sedan, işte bu cesur adımları bizim yerimize atmış. 

 

Modern bir otomobile dair beklentilerden ödün vermeden mantıklı bir karar almak, teknoloji ve konfordan mahrum kalmadan uzun vadeli bir yatırım yapmak isteyenlere duyurulur! 

 

12. nesliyle Toyota Corolla'nın mantıklı oluşundan bolca söz ettik ama bunun asıl sebebi kullanışlılık özellikleri ya da ekonomik fiyatlar değil, sahip olduğu hibrit motor teknolojisi. 

 

Doğrudur, elektrikli otomobil haberleriyle yatıp kalkıyoruz ama hem altyapı hem de maliyet açısından ideal noktada halen hibrit modeller var galiba. Ve kısa vadede yerlerini bırakacağa da benzemiyorlar. Hele ki Toyota gibi bu işin ustasının damgasını taşıyorlarsa...

 

Yanlış anlama olmasın. 12. geleneksel Toyota Corolla Şenlikleri'nde ağırlık hibrit motorlarda olacak ama benzinlinin de görecek günü varmış. Üstelik bu 1.6 benzinlinin hatırı sayılır bir fiyat avantajı var. 

 

Ama şurası kesin: Yeni Corolla'da dizel motor yok ve olmayacak. Ki bu durum, derin bir dizel-otomatik takıntısı olan ülkemizde yeni Toyota Corolla'nın cesaretinin bir diğer yansıması.

Toyota Corolla Sedan Dış Tasarımı

Bu kadar mantıklı paketlerin genelde sıkıcı görünmek gibi bir sorunu vardır ama Toyota Corolla bu beklentiyi de boşa çıkarmış. 

 

Evet, Türkiye'de şimdilik sadece sedan kasayla satılsa da hatchback Corolla'dan daha sıkı görünüyor Corolla Sedan. Evet "hatchback Corolla", zira "Auris" ismi yeni nesille birlikte tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

 

Corolla Sedan'a dönersek... Sadece 1 cm uzadığı için büyüyen rakipleri yanında hiç de hantal görünmüyor Toyota Corolla. İnce burnu, geniş farlardaki LED çizgileri, ön ızgara çizgisi ve hava girişleriyle yeni Corolla olduğundan daha geniş görünüyor. 

 

Önden modern ve dinamik, profilden biraz fazla "ailevi", arka açıdan ise oldukça modern bir tasarımı var Corolla'nın. LED stoplarla kaslı tamponlar sağolsun!

İç Mekân

"Türkiye'de şimdilik sadece sedan kasayla satılsa da hatchback Corolla'dan daha sıkı görünüyor Corolla Sedan"
Ümit Şen

Toyota Corolla Sedan Rakipleri

Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

123.900 - 219.900 TL

İnceleme
Elantra

Hyundai

Elantra

Satış dışı

İnceleme
Focus (2011-18)

Ford

Focus (2011-18)

99.500 - 184.000 TL

İnceleme
Cerato

Kia

Cerato

167.900 TL

İnceleme
3

Mazda

3

190.490 - 323.146 TL

İnceleme
Megane Sedan

Renault

Megane Sedan

200.900 - 356.900 TL

İnceleme
Astra Sedan

Opel

Astra Sedan

192.900 - 214.600 TL

İnceleme
Octavia

Skoda

Octavia

Satış dışı

İnceleme