yukarı

Toyota Corolla Sedan İç Mekân

Toyota Corolla birçok açıdan kırdığı sıkıcılığı kabinde de aşmayı başarmış. Artan malzeme kalitesi ve keyif veren kesintisiz çizgileriyle - biraz karanlık da olsa - modern bir kokpite sahip yeni Corolla Sedan.

8 inçlik dokunmatik ekran ön konsolun en üstünde, doğru yerinde. Yalnız ne görüntü kalitesi ne de işletim sistemiyle türünün zirvesinde sayılmaz. Diğer yandan, Apple CarPlay ve Android Auto ikilisinin kadroya katılmış olması sevindirici.

Ekran demişken... Baz donanım Vision'daki gösterge paneli, analog göstergeler + 4,2" TFT ekran şeklindeyken, ikinci donanımdan itibaren 7" dijital gösterge paneline geçiş yapıyoruz.

3D efektli gösterge paneliyse en üst donanım Passion'ın imtiyazı. Tutku demek, para demek nihayetinde. Ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı "Head up display" de en üst donanım Passion'da standart. Temel sürüş bilgilerini gözleri yoldan ayırmadan görebilmek çok sevilesi bir teknoloji.

Hem inanmayacaksınız ama "Passion" donanımlı yeni Corolla'da yılların kanayan yarası (!) sunroof bile mevcut. Şaka yapmıyoruz, Corolla tarihinde bir ilk bu sunroof. Tabii arka baş mesafesinden bir miktar tırtıklamasını kafa takmayacaksanız gözünüz aydın!.. Yok yok, panoramik falan değil. O Corolla Hatchback'te olacak kısmetse...


Toyota Corolla Sedan hacim ve kullanışlılık detayları

Toyota Corolla Sedan'ın Türkiye'de doğuşu boşuna değil, "bagajsever" milletiz sonuçta. 471 litrelik geniş bagajıyla çoğu ailevi beklentiyi rahatça karşılıyor Corolla Sedan.

Şekil açısından kullanışlı olsa da bagajın yükleme eşiği biraz yüksek. Zemin yüksekliği ayarlanamadığı için de arka koltuklar yatınca düz bir zemin elde edilemiyor.

Kabindeki eşya gözlerinin de yıldızlaştığını söylemek zor. Kol dayamanın altında ve vites kolunun önündeki dar gözler, dar kapı içi ceplerle birlikte daha çok göze batıyor.

Bu kadar aile odaklı bir arabada daha cömert hacimler beklerdik doğrusu. Bak hiç Octavia falan da demiyoruz yani!..

Giriş Sürüş - Konfor - Performans