yukarı
Honda
Civic Sedan
570.900 - 676.900 TL
Civic HB + 60 lt bagaj

Honda Civic Sedan İncelemesi

Marka tarihinin en pahalı, en uzun ve en emek harcanan model yenilemesi olmak ağır sorumluluk olsa gerek. 

 

Yeni Civic Sedan’ın bir diğer sorumluluğu dünyadaki pek çok pazarda Honda Accord’un yokluğunu aratmamak olacaktı. İddialı!..

 

Neyse ki 10. nesil Honda Civic sadece boyutlarda değil, kalite, konfor, teknik ve teknoloji donanımları anlamında da ciddi bir ivme yakalamış görünüyor.

Tanıtıldığı yıl Autoshow 2017’nin gişe rekortmenlerinden olan Honda Civic Sedan, kalabalığın sevgi dolu ilgisi karşısında gözyaşlarını tutamamıştı.

Geçen yıllar da bu ilgiden çok bir şey almamış belli ki, Honda Civic Sedan 2021 yılında da Türkiye'nin en çok satan modellerinden olmaya devam ediyor.

Honda Civic Sedan Dış Tasarımı

Bazı detayları fazlaca tasarlanmış gibi görünse de, inanmazsınız yeni Civic dokuzuncu nesile göre daha muhafazakâr bir tasarıma sahip! Tabii mesela bir VW Golf’ün yanında fütürist bir uzaylı gibi durmaya devam ediyor.

 

“Fazla tasarlanmış”tan kastımız, bazı lüzumsuz detaylar, fonksiyonsuz plastik kaplamalar ve geometrik formların bolluğu. Bu bolluk biraz yorucu olsa da genel toplamda havalı olmayı başarıyor yeni Civic Sedan.

 

Eskisinden daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan Honda Civic, şimdi daha sert ve daha heybetli görünüyor. Yollarımıza bu kadar hızlı enjekte olmasının arkasında da bu cazibe olsa gerek.

İç Mekân

"Geometrik formların bolluğu biraz yorucu olsa da genel toplamda havalı olmayı başarıyor Honda Civic Sedan"
Ümit Şen


Honda Civic Sedan Rakipleri

Octavia

Skoda

Octavia

637.900 - 1.529.900 TL

İnceleme
3

Mazda

3

190.490 - 323.146 TL

İnceleme
Corolla Sedan

Toyota

Corolla Sedan

432.650 - 654.750 TL

İnceleme
Astra Sedan

Opel

Astra Sedan

Satış dışı

İnceleme
Focus

Ford

Focus

206.200 - 381.300 TL

İnceleme