yukarı

Honda Civic Sedan İç Mekân

Accord’un yokluğunu artmama çabası en çok burada kendini hissettiriyor. Sade ama havalı ve modern çizgiler, kaliteli malzeme ve işçilikle beraber kesinlikle bir üst lige çıkmış durumda yeni Honda Civic.

 

Eskisine göre çağ atlamış multimedya özellikleri, 7 inçlik (Executive ve RS donanımda) dokunmatik ekran ve onun kullanışlı menüleri karnedeki "Pek iyi"leri bollaştırıyor. Honda Connect (Executive, RS) adlı bu bilgi ve eğlence sistemi dijital dünyanın en son trend ve teknolojileriyle tam bir uyum içinde çalışmakta.

 

İkinci donanım seviyesinden itibaren ısıtmalı ön koltuklar ve geri görüş kamerası gibi detaylarla, konfor donanımıyla da sınıf liderlerini utandıracak kadar cömert davranıyor Civic Sedan. 

 

Yeni nesil tasarımla kumandaların yerleşimi daha ergonomik ve kullanımları daha kolay hale gelmiş. Ama arzu eden sürücülerimiz, çok fonksiyonlu direksiyonu kullanarak pek çok ayarı tamamen dijital gösterge panelinden de (Executive, RS) gerçekleştirebilir.

 

35 mm alçalmış sürüş pozisyonu genel kokpit tasarımıyla birleşince insanı tatlı sportif hisler sarıyor. İlginçtir, bunca sportifliğe rağmen gayet pratik ve kullanışlı bir araba Honda Civic Sedan. 

 

Üstelik yüksek hızdaki yol ve rüzgar sesi sorunlarını da aşmış görünüyor. Bir Japon arabası için büyük aşama!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

İç mekân ferahlığında Skoda Octavia topraklarına doğru ilerliyor Civic. Geniş camlar sayesinde genelde görüş açıları başarılı bir araç olmakla beraber, kalın ön cam çıtası (A sütunu dedikleri) çapraz görüşü bir miktar kısıtlıyor.

 

Geniş eşya gözleri, geniş koltukları, önde ve arkada cömert diz mesafesiyle kimsenin bu ‘sözüm ona’ kompakt modele söyleyecek sözü olamaz sanırız. 

 

Ama bu kadar ferahlık içinde arka sıradaki kısıtlı baş mesafesi bir miktar hayal kırıklığı yaratıyor. Suçlu, alçalarak devam eden tavan çizgisi. Sportif görünümü beğenirken iyiydiniz ama! 

 

Honda Civic Sedan’ın bagajında pek çok rakibini yenilgiye uğratan, 519 litrelik bir hacim karşılıyor bizi. 60/40 oranında iki parça katlanan arka koltuk sırtlıkları sayesinde büyük, düz bir zemin elde etmek mümkün. Daha fazla hacim ve değişkenliğin adresi olsa olsa Skoda Octavia olur.

 

Son notumuz da eski Civic’lerin meşhur açılıp kapanan “sihirli” arka koltuklarına veda etmemiz olsun. Bu değişikliğin sorumlusu da benzin deposunun koltukların altındaki yeni konumu.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans