yukarı
Citroen
C-Elysee
460.000 TL
Citroen C-Elysee

Citroen C-Elysee İncelemesi

Yakın zamana kadar Fransa’da satışta bile olmayan bir modele Elysee Sarayı’nı hatırlatan bir isim verilmesi ilginç… Maksat, sonsuza kadar gelişmekte olacak olan ülkelerde “Fransa Cumhurbaşkanı bizimkinin elini hararetle sıktı” kıvamında bir hava yaratmak olsa gerek.

 

Zira "minimum maliyet, maksimum hacim" mantığıyla hayata geçirilen Citroen C-Elysee, beklentisi yüksek Avrupa’dan ziyade Rusya, Çin, Türkiye, Arjantin gibi geriden gelen pazarlara hitap ediyor.

 

En yakın rakipleri ruh ikizi Peugeot 301, Renault Symbol, Skoda Rapid ve Fiat Egea Sedan olan C-Elysee, ismini yazması ve söylemesi zor olsa da çoğu açıdan hedefine kolay ulaşacak gibi. 

 

Geniş hacim, düşük kullanım maliyetleri ve uygun sayılabilecek başlangıç fiyatı Citroen C-Elysee’nin önemli kozları. 

Citroen C-Elysee Dış Tasarımı

Aslen Peugeot 208 platformu üzerinde yükselen Citroen C-Elysee, çekiştirme işlemleri sonucunda 4,43 m’lik uzunluğa kavuşmuş.

 

Geniş bagaj beklentisi gereği sedan kasasıyla gayet klasik görünse de 2016 makyaj operasyonunun C-Elysee’ye modern bir hava kattığı kesin.

 

Kayda değer yenilikler neler derseniz, ön ızgaradaki logo çizgilerini birleştiren yeni far tasarımları, sis lambalarının üstündeki LED gündüz farları, C4 Picasso’yu hatırlatan yeni tamponlar ve 3D efektli stopları sayabiliriz.

 

Profilden algılanan en önemli fark ise daha dinamik hissettiren yeni jant alternatifleri. 

İç Mekân

"Sedan kasasıyla gayet klasik görünse de 2016 makyaj operasyonunun C-Elysee’ye modern bir hava kattığı kesin"
Ümit Şen


Citroen C-Elysee Rakipleri

301

301

204.000 - 206.000 TL

İnceleme
Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

154.600 - 256.900 TL

İnceleme
Rapid Spaceback

Skoda

Rapid Spaceback

Satış dışı

İnceleme
Symbol

Renault

Symbol

141.050 TL

İnceleme