yukarı

Citroen C-Elysee İç Mekân

Çoluk çocuğu, eşyaları, bavulları rahat rahat sığdıracak ekonomik bir araba baktıysanız, doğru yere bakmaktasınız. 

 

Citroen C-Elysee’nin ön tarafı normal hissettirse de özellikle arka koltuklarda diz mesafesi hayrete düşürecek kadar başarılı. Aks mesafesi, yani ön ve arka tekerler arasını 2,63 m’ye çıkarmış olmaları burada çok işe yaramış. Arkada baş mesafesi de hiç fena sayılmaz.

 

506 litrelik bagaj da daha ne olsun dedirten büyüklükte. Bununla birlikte, bagaj kapağının iç mekanizması açıp kapatırken eşyalara takılma potansiyeline sahip. Bu cılız ve içi kaplamasız bagaj kapağı da tasarruf tedbirlerinden payını fazlasıyla almış gibi.

 

Hikâyenin devamı pek parlak değil maalesef. Malzeme kalitesi “Üzgünüm Leyla”, kullanışlı eşya gözleri ya da arka kapılarda cep arayanlar için “Çok Üzgünüm Leyla”, boşuna ergonomi arayanlara “Ağlıyorum Leyla”… Neyse ki torpido gözü ve ön kapı cepleri geniş.

 

Direksiyondan kumanda ya da direksiyonda derinlik ayarı gibi faydalı ama maliyetli eserlere de gerek duymamış Citroen!

 

Camı açmak düğmelerini hiç boşuna kapılarda falan aramayın. Vites kolunun önüne, havalandırma kumandaların altına doğru gidin, orada kime sorsanız gösterir! Öyle tek dokunuşla açılıp kapanma falan beklemiyorsunuz herhalde?.. Çok 80'lersin C-Elysee!

 

Üst donanım olan Shine’ın üstüne iki bin küsür lira vererek alabildiğiniz (!) 7 inçlik bilgi-eğlence ekranını sorarsanız, basit, kullanımı kolay ve başarılı deriz.

 

Mirror Screen sistemi Apple Carplay uygulamasıyla uyumlu çalışıyor. Yalnız ses sistemine kefil olmayız. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans