yukarı

Toyota Yaris 2011-2019 İç Mekân

Son makyaj sonrası, dıştakiler kadar net olmasa bile, iç mekânda da iyileşmeler var. Mesela yeni havalandırma delikleri ve artan malzeme kalitesi hızlıca fark ediliyor. Gerçi baz donanımdaki plastikler ve küçük ekran, eski zamanlardan hoş olmayan esintiler taşımıyor değil. 

 

Neyse ki donanım yükselince dış renge paralel kaplama ve döşeme seçenekleri algı ve keyif katsayısını epey değiştirmekte. 

 

Bir VW Polo olmasa da sade tasarım ve ergonomisiyle kullanımı kolay bir kokpite sahip Toyota Yaris. Tutkulu bir aşkla olmasa bile, yıllar boyu tatlı bir huzurla yaşayabilirsiniz. 

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Önde çok iri yetişkinler dışında geniş hacim ve başarılı koltuklar mevcut. 

 

Arkada sınıf normallerindeki diz mesafesi, başarılı baş mesafesi ve orta koltuğun önündeki düz zeminleToyota Yaris küçük ailesini mutlu etmesini biliyor. Geniş açılan kapılar sağolsun, inip binmek de sorun değil.

 

Kapı içi cepler derin ve yeterince geniş. Eşya gözleriyse ancak “idare eder”. Ayrıca ortadaki iki bardaklık dışında cep telefonunu koyacak bir yer bulmak zor. En azından torpidonun genişliği başarılı. Arka kapılardaki cepler de küçük ama hiç yoktan iyidir. Mesela BMW 1 Serisi’nden!

 

286 litrelik bagaj Toyota Yaris’den beklemeyeceğiniz büyüklükte. Bagaj ağzı geniş ve arka koltuk sırtlıkları iki parça (60/40) yattığında basamaklı da olsa derin bir alan oluşuyor. 

 

Ne yazık ki yüksekliği ayarlanabilir zemin ya da ileri geri kayan arka koltuklar gibi sevdiğimiz hareketler Yaris’de mevcut değil.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans