yukarı
Volkswagen
Touareg (2010-18)
-
Kiloyla çikolata, tonla para!

Volkswagen Touareg (2010-18) İncelemesi

Lütfen dikkat!.. Görsellerin aksine, bu inceleme 2010 - 2018 yılları arasında üretilen ikinci nesil VW Touareg hakkındadır. 2018 doğumlu Touareg MK III hakkındaki incelememizle en kısa sürede buluşmak üzere...

 

-----------------

 

İlk nesil VW Touareg Alman Sumo Milli Takımı’nın, ne yaptığı tipinden belli olan tek üyesiydi. Aynı altyapıyı paylaşan Porsche Cayenne o zamanlar kat çıkmış 911'i andırırken, Audi Q7 “Dev Param Var” makinesiydi. Neyse ki yeni nesilleriyle ikisi de tasarım anlamında düzlüğe çıktı.

 

Prestijli zümreden olmayıp da lüks SUV işine girişen (Toyota hariç) tek marka Volkswagen. İşini şansa bırakmamak için VW, Touareg'i Phaeton tecrübesi yaşamış Dresde ekibine emanet etti. Sonları benzemesin inşallah!

 

Marka değerlerine uygun olarak, VW Touareg'in samimi ve yetenekli olduğu kesin. Ama fiyaka ve lüks algıları daha yüksek hemcinslerinin yanında Touareg’in ne denli arzulanır olduğu tartışılır. 

 

Bu durumda en doğrusu, VW Touareg'i kendi sosyo ekonomik sınıfında değerlendirmek olacak. Gerçi 2.0'lık TFSI motoruyla Audi Q7, Touareg'le (3.0 vergili) fiyatları neredeyse eşitledi. Ayıkla pirincin taşını!

Volkswagen Touareg (2010-18) Dış Tasarımı

Arazi kabiliyeti başta olmak üzere, her konuda Tiguan’ın bir boy büyüğü diyebileceğimiz büyük bir SUV VW Touareg. Yoksa dev bir Golf mü demeliydik? Ne dersek diyelim, büyük olmasının yanı sıra, erkeksi ve sert hatlara sahip Volkswagen Touareg.

 

Çoğu rakibi şehir SUV’si kıvamında salınırken, VW Touraeg’in daha bir kırlara, tepelere, derelere gidesi var sanki. Bunda az oyuncaklı, sade ama kararlı görünümün de payı olsa gerek. 

 

Yoldaki endamına bakınca, çok bilinçli olmasa da “süslenmeye çok vakit ayırmamış, demek ki işinin gücünün arabası” hissi kaplıyor insanı. Gerçekten öyle miymiş sürüş bölümünde bakarız.

 

Yaşına rağmen dışarıdan tazeliğini koruyor VW Touareg. 2014 makyajı far grubunu yeni nesil VW çizgilerine kavuştururken, yeni tampon tasarımları ve hava girişleri Touareg’in daha heybetli görünmesini sağladı. Daha fazlası için yeni nesil Touareg’i bekleyeceksiniz. Daha doğrusu o geldi de, biz kendisine gidemedik.

İç Mekân

"Pardon, bakar mısınız! Bu inceleme 2010-18 yılları arasında üretilen Touareg hakkında, yanlışlık olmasın. Yenisiyle henüz tanışamadık da..."
Ümit Şen


Volkswagen Touareg (2010-18) Rakipleri

Edge

Ford

Edge

Bayinizle görüşünüz...

İnceleme
Discovery

Land Rover

Discovery

2.834.708 - 3.333.737 TL

İnceleme
Q7

Audi

Q7

3.353.723 TL

İnceleme
X5 (2013-18)

BMW

X5 (2013-18)

Satış dışı

İnceleme
XC90

Volvo

XC90

2.517.138 - 2.828.245 TL

İnceleme
Pajero

Mitsubishi

Pajero

Bayinize sorunuz

İnceleme