yukarı

Volkswagen Touareg (2010-18) Sürüş Özellikleri

VW Touareg’in kullanımı cüssesinden beklenmeyecek kadar rahat ve arabamsı. Durumu en güzel, "Oldukça büyük bir Golf kullanıyormuş gibi" diyerek özetleyebiriz.

 

Sürekli dört tekerden çekiş sağlayan 4Motion ve motorla uyumlu çalışan tiptronic şanzımanıyla asfaltta da vahşi doğada da korkusuz ilerliyor VW Touareg. Sürüş dinamizmi anlamında bir BMW X5 olmasa da bu boyutlarda bir SUV için virajlarda minimum yattığı ve salınma emaresi göstermediğini söylemek lazım.

 

Zemin koşulları ve eğime göre yüksekliği ayarlanabilir (yerden 30 cm’e kadar) havalı süspansiyon sistemi, off-road sürüş modu, ‘derrain Tech’ paketiyle 30 derecelik yaklaşma ve 45 derecelik tırmanma açısına ulaşan VW Touareg bir şehir oyuncağı olmanın ötesine geçmiş. Belki bir gün denemek istersiniz?..

 

Bozuk yolda bile son derece konforlu ve sarsıntısız ilerleyen Touareg, özellikle havalı süspansiyon sistemiyle yolu ütüleyerek ilerliyor.   Düşük hızlardaki tatlı sertliğive pek çok rakibinin yedi koltuğuna karşılık beş koltukla yetinmesi, VW Touareg adına kadı kızında da bulunması muhtemel kusurlar.

 

Touareg’in kabininde yüksek ya da düşük hızda herhangi bir gürültü şikâyeti yaşamanız pek olası değil. Dedik ya, Phaeton’un ekibi el attı Touareg’e. 

 

Yani, comfort is almost perfect. Başka sorusu olan? Evet?..

 

Yok. Peki…

"4Motion ve motorla uyumlu tiptronic şanzımanıyla asfaltta da vahşi doğada da korkusuz ilerliyor VW Touareg"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Tek motoru seçeneği olan 3 litrelik V6 dizelin 262 hp'lik güçlü versiyonu bizde satılan. Bu iri ve vergisi ağır motor makul yakıt tüketimi ve çekiş gücüyle pek âlâ. 

 

580 Nm’lik devasa tork değeri de bu olgun görünümlü Touareg’i resmen canavara çeviriyor. Hızlı ve sessiz sekiz ileri tiptronic şanzımanla 0-100 km 7,3 saniye… 

 

Yalnız önemli bir sorun var ki ismi 3.0 motor ve dolayısıyla vergi. Mevcut durumda, motor farkıyla Audi Q7'den bile epey pahalı Touareg. Kader kısmet.

İç Mekân Sonuç