yukarı

Volkswagen Touareg (2010-18) İç Mekân

İşte burası VW Touareg’in yaşını daha çok belli ediyor. Yüksek kalitede malzemeler ve çok başarılı işçiliğe rağmen, bizce genişletilmiş bir Golf kabininden daha fazlasını hak ediyor Touareg. 

 

Bu haliyle aşırı mantıklı görünen iç mekân, sıkıcılığı kırmak için hiç uğraşılmamış gibi duruyor. Neyse ki kabindeki krom ve parlak siyah detaylar çıtayı yükseltmiş.

 

Hacim anlamında daha fazlasını istemek için bir sebep yok. Tabii arka orta zemindeki yüksek tümseği saymazsak. İlk nesile göre artan iç hacim, tüm koltuklarda baş ve diz mesafesinde ferahlığı garanti ediyor. İşin içine standart sunulan panaromik cam tavan da girince ferahlık hissinde 3D moda geçiyorsunuz. 

 

Geniş kapı içi cepler ve saklama alanlarıyla beklendiği gibi gayet cömert VW Touareg. Öndeki iki koltuğu ayıran geniş orta konsol hem elektronik diferansiyel kilidi, süspansiyon ayarları ve eğim kontrol sistemi gibi temel kumandalara hem de iki bardaklık ve kol dayamanın altındaki geniş bölmeye ev sahipliği yapıyor.

 

Elektronik ve konfor donanımı anlamında yok yok kıvamında bir Türkiye paketi var VW Touareg’in. 

 

Biraz eski moda ama işlevsel bilgi ve eğlence sisteminden tutun, bagajdan ayarlanabilen arka süspansiyon yükleme yüksekliği ayarına kadar VW sınırlarını epey zorlayan standartlara sahip Touareg. Volkswagen, 3.0’lık tek motor seçeneğinin getirdiği vergi yükünü böyle telafi etmek istemiş olsa gerek.

 

Bagaj demişken, 697 litrelik dev bagajın hem düz zeminiyle hem de değişkenliğiyle yıldızlaştığını belirtelim. Bagaj hacmini daha artırmak gibi çılgın amaçlarınız varsa, ister arka koltukları ileri kaydırın isterseniz bagajdaki düğmelerle sırtlıkları yatırıp düze çok yakın 1642 litrelik bir hangar elde edin.  

Giriş Sürüş - Konfor - Performans