yukarı
BMW
X5 (2013-18)
Satış dışı
X6 mı! Yoksa yaşlanıyor muyum?

BMW X5 (2013-18) İncelemesi

Lütfen dikkat!.. Görsellerin aksine bu inceleme 2013-2018 yılları arasında üretilen üçüncü nesil BMW X5 hakkındadır. 2019 başında Türkiye'ye teşrif eden ve sonra sessizce ortadan kaybolan yeni X5 showroom'lara döndüğünde kendisiye bizzat tanışmak ve siizi de tanıştırmak dileğiyle...

 

BMW logosu taşıyan ilk SUV olan BMW X5 1999’da Dünya'ya iniş yaptığında ortalık toz duman, rakipler yalan olmuştu. Sonrasında köprünün altından çok sular aktı, alem değişti. 

 

Buna rağmen, yüksek irtifada gerçek BMW sürüşü arayanlar için adres pek değişmedi: X5 ve onun coupé formlu daha sportif türevi olan BMW X6.

 

Büyük satış başarısı gösteren ilk iki neslin üstüne, BMW X5’in her alanda olgunlaşması memnuniyet verici. Sportif sürüş odaklı kardeşi X6’yla paslaşarak sonuca gidiyor BMW X5. 

 

Porsche Cayenne ve Range Rover Sport durumdan rahatsız, Mercedes GLE’nin uykuları kaçmakta. Zira, şöhretinin temeli olan sportifliğe bir de konfor ve kullanım kolaylığını ekledi son BMW X5.

BMW X5 (2013-18) Dış Tasarımı

Evet, muhtemelen en akıllı uslu görünen X5 bu. Yukarıda da belirtildiği gibi, pop star olma işini X6’ya bırakmış görünüyor BMW. Amerikalıların boyut takıntısını tatmin etmek için gelen X7 sonrası, bir sonraki BMW X5 farklı bir karaktere de bürünebilir .

 

Genel anlamda, son 3 Serisi’nin SUV dünyasına uyarlamış hali X5. Geçen beş yıla ve makyaj için pit alanına girmemiş olmasına rağmen, güçlü duruşu ve dinamik çizgileriyle BMW X5 güncelliğini korumakta. 

 

İnce uzun farlar ve böbrek ızgara (afiyet olsun) yüksek bir SUV olan X5’e yere magnet gibi yapışmış bir hava veriyor. Tabii bunda haddinden geniş izli lastiklerin de payı yok değil.

İç Mekân

"Makyaj için pit alanına girmemiş olmasına rağmen, güçlü duruşu ve dinamik çizgileriyle BMW X5 güncelliğini korumakta"
Ümit Şen


BMW X5 (2013-18) Rakipleri