yukarı
Land Rover
Range R. Sport
1.862.749 - 4.453.670 TL
Araziye gel, yarışalım. Sana diyorum!

Land Rover Range R. Sport İncelemesi

İnsan düşünmeden edemiyor… 2 küsür tonluk bir SUV gerçekten sportif olabilir mi?

 

Porsche ya da BMW familyasından ise, evet olabilir. Ama bu bir Land Rover ve ilk Range Rover Sport’un Discovery kökenli olduğunu hatırlayınca, yenisine de şüpheyle yaklaşıyor insan. Ama…

 

Aması, bu sefer durum farklı. Range Rover’ın alüminyum gövdesine terfi eden yeni Range Rover Sport, zengin profesörle güzel atletin çocuğu gibi. Haliyle çok şık, çok konforlu, çok yetenekli ve kalıpları kırma işini de büyük bir beceriyle gerçekleştiriyor. 

 

Yani evet, o gerçekten bir Range Rover ve evet, çılgınca olmasa da gerçekten ‘Sport’. Öyle de olması lazım, zira BMW X5, Audi Q7, Porsche Cayenne ve Volvo XC90 gibi rakiplerin de kesinlikle armut toplamaya çıkmış gibi bir halleri yok. 

Land Rover Range R. Sport Dış Tasarımı

Sportif göründüğü kadar, en üst düzeyde şık bir model Range Rover Sport. Evoque cazibesiyle Range Rover zarafeti arasında nefis bir yerde diyebiliriz. 2013’ten bu yana yollarda olmasına rağmen hâlâ nabız yükseltebilmek kolay değil.

 

Her açıdan büyümesine rağmen gayet dinamik ve olduğundan kompakt algılanıyor Range Rover Sport. 2017 makyajı yeni ve daha geniş hava girişleriyle onu daha da agresif yaptı. Far grupları ve ızgaradaki modernizasyon dokunuşları da gözden kaçmıyor.

 

Camların Evoque’ta olduğu gibi daha yukarıda başlaması kadar, ön ve arka camın daha eğimli olması da bu dinamik havada pay sahibi. Dev, olgun ve kullanışlı bir Evoque’a hangi zengin hayır diyebilir!

İç Mekân

"Evoque cazibesiyle Range Rover zarafeti arasında nefis bir yerde Range Rover Sport"
Ümit Şen


Land Rover Range R. Sport Rakipleri

X5 (2013-18)

BMW

X5 (2013-18)

Satış dışı

İnceleme
Q7

Audi

Q7

3.353.723 TL

İnceleme
F-Pace

Jaguar

F-Pace

2.860.299 - 3.269.759 TL

İnceleme