yukarı

Land Rover Range R. Sport İç Mekân

En ufak detaya kadar kalite ve ciddiyetini koruyan bir model Range Rover Sport. “Nasıl olsa Range Rover’ın alt modeli” diye bir rahatlama içine kesinlikle girmemiş İngilizler. 

 

Range Rover’ın kabinine çok yakın minimalist tasarım ve yüksek malzeme kalitesi prestij sınıfında olduğumuzu her detayda hatırlatıyor. 

 

Zamanın gerisinde kalmış bilgi ve eğlence sistemi 2017’de yenilendi ve Velar’ı hatırlatan 10 inçlik üst üste iki havalı ekrana kavuştu. Touch Duo Pro sistemi kendi içinde nefis ama, BMW ve Audi’dekine benzer fiziksel bir kumandanın varlığı sürüşte işimizi daha da kolaylaştırırdı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

İlk iki koltuk sırasındaki genişlikler, derinlikler fevkalade. Sürücünün oturma pozisyonu sportif hissi desteklerken yolcular tam bir ferahlık içinde. Orta konsoldaki saklama alanı, torpido ve kapı içi cepler koca koca şişeleri rahatça yutacak şekilde tasarlanmış.

 

Üstelik düz zemin sayesinde, arka ortadaki bacaklar da Range Rover konforunu tadıyor. Tabii bir miktar daha az diz mesafesiyle. Panaromik sunroof’un yolculukları daha keyifli bir hale getirdiği de kesin. 

 

Hacim anlamında tek sıkıntı, opsiyonel sunulan üçüncü koltuk sırasında. Bu iki dar ve alçak koltuğun acil durumlar dışında kullanılması çocuklar için bile haksızlık düzeyinde. Gerçi yedi koltuk bizce bu modelin ruhuna uymayan bir ayrıntı ve son iki koltuk kapalıyken dev bir alan çıkıyor ortaya. 

 

784 litrelik bagaj sınıfının en büyüklerinden. Orta koltuk sırtlıkları tam yatmasa da düz bir zemin oluşturmak çocuk oyuncağı ve yükleme eşiğinin yokluğu büyük avantaj. “Bu kadarı beni kesmez” diyenler için, Land Rover Discovery’nin bagajı keşfedilmeyi bekliyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans