yukarı
Toyota
Prius
Satış dışı
Araba değil, kimlik kartı.

Toyota Prius İncelemesi

Oooo!.. Toyota Prius incelemesi okuduğunuza göre çok özel biri olmalısınız.

 

Hele ki Prius alışveriş listenizdeyse, gezegenimizin geleceği konusunda duyarlı, yakıt tüketimi konusunda takıntılı, tasarım konusunda her türlü yeniliğe açık ve cesur bir insan olduğunuz kesin. Zira Prius’un özel oluşu, tüketim ya da tasarım kadar fiyat etiketinden de kaynaklanıyor. 

 

Her şey bir yana, 1997 yılında türünün ilk örneği olarak yollara çıkan dünyanın "en çok satan hibrit arabası" Toyota Prius dördüncü ve en iddialı nesline ulaştı bile.

Toyota Prius Dış Tasarımı

Marjinal. Tıpkı sizin gibi. Toyota Prius’un her santimetre karesi aerodinamik mükemmellik adına çizilmiş. Ama arkadaşlarınız Prius’unuzu görünce garip tebessümler ve karmaşık ifadeler takınırsa çok da şaşırmayın. 

 

Çok genç bir tasarım ekibi tarafından çizilen Prius’u hazmetmek klişelere alışmış gözler için çok da kolay değil. Tıpkı aile büyüklerinizin diyeceği gibi “Önemli olan sizin beğenmeniz evladım...” kıvamında bir model Toyota Prius. 

 

Ön açıdan burundaki Toyota armasından arkaya doğru rüzgara yol gösteren hatlar, şeklini tam tanımlayamadığımız sivri uçlu LED farlar, bolca üçgen form göze çarpıyor. 

 

Nispeten normal görünen profil ve alçalarak devam eden tavandan sonra, olması gerekenden uzun tutulmuş gibi duran arka kısım başrolde. Jantların tasarımı ve hatta yan aynaların önündeki iki ufak çizgi bile rüzgâr direncini kırmak için düşünülmüş incelikler. 

 

Yine tanımlaması zor ama bu sefer dikey uzanan arka stoplar ve yan kanatların çizgisini arka camı bölerek sürdüren bir spoyler... Teknik farklılığını tipine maksimum yansıtan ultra modern Toyota Prius’un en azından sağlam bir karizması olduğu kesin. 

İç Mekân

"Teknik farklılığını tipine maksimum yansıtan Toyota Prius’un en azından sağlam bir karizması olduğu kesin"
Ümit Şen


Toyota Prius Rakipleri

Ioniq

Hyundai

Ioniq

Satış dışı

İnceleme
Niro

Kia

Niro

360.900 TL

İnceleme
i3

BMW

i3

517.100 - 540.800 TL

İnceleme
C-HR

Toyota

C-HR

661.950 - 790.150 TL

İnceleme
Auris

Toyota

Auris

Satış dışı

İnceleme