yukarı
Hyundai
Ioniq
Satış dışı
Merhaba Prius, ben Dünyalı hibrit

Hyundai Ioniq İncelemesi

Hibrit denince akla ilk gelen isim olan Toyota Prius özel ilgi alanınızda diyelim… Ama yakıttan tasarruf etmek için fazla pahalı ve nasıl desek, tipi biraz… zorlayıcı geliyor.

 

O da ne! Hyundai Ioniq. Hem hibrit motorlu hem de gayet normal ve hatta neredeyse havalı görünüyor.

 

Hyundai Ioniq, normal beklentilere çok doğru cevaplar hazırlayan Hyundai’nin ekolojik mantık abidesi diyebiliriz. Teknolojik ve çevreci olayım derken uzaylı gibi görünmeden kolayca yaşayabileceğiniz bir model Ioniq. 

 

Markanın çevreci motivasyonlarla hayata geçirdiği ilk model olan HyundaiIoniq, bir adet 1.6 benzinli ve bir adet elektrik motorunun işbirliğiyle yol almakta ve kardeş işletme Kia’dan Niro ile aynı teknik altyapıyı paylaşmakta.

Hyundai Ioniq Dış Tasarımı

Koştuğu yenilikçi kulvara rağmen gayet normal görünen bir araba Hyundai Ioniq. Enlemesine farlar, büyük ön ızgara, tamponun iki yanındaki hava girişleriyle Ioniq Hyundai ailesinin diğer üyeleriyle uyum içinde. 

 

Toyota Prius ile temelde benzer bir silueti paylaşsa da geniş düz hatlarıyla Ioniq çok daha geleneksel görünüyor. Üstelik tecrübeli rakibinden daha alçak ve daha uzun.

 

Tamamen rüzgâr direncini azaltma üzerine tasarlanmış çizgilere sahip Ioniq, 0,24 gibi süper düşük bir sürtünme katsayısına sahip. Gerçi, keşke ön ızgaradaki logo garip bir plastik kaplamadan olmayaydı da o katsayı 0,25 olaydı!

 

Hibrit olduğuna dair işaretleri ön ve arka tamponun altındaki mavi çizgiyle veriyor Hyundai Ioniq. Arka kısımda merhum Honda Insight’ı da anımsatan coupé tasarımı ve alçalan tavan çizgisiyle Ioniq’in sportif göründüğü bile söylenebilir.

İç Mekân

"Arka kısımda merhum Honda Insight’ı da anımsatan coupé tasarımı ve alçalan tavan çizgisiyle Ioniq’in sportif göründüğü bile söylenebilir"
Ümit Şen


Hyundai Ioniq Rakipleri

Prius

Toyota

Prius

Satış dışı

İnceleme
Auris

Toyota

Auris

Satış dışı

İnceleme
Niro

Kia

Niro

360.900 TL

İnceleme
C-HR

Toyota

C-HR

661.950 - 790.150 TL

İnceleme