yukarı
Seat
Alhambra
Maalesef satış dışı
Aile Planlamaması Merkezi

Seat Alhambra İncelemesi

Bir voleybol takımını (hoca dahil) ya da varsa yedi kişilik ailenizi hiç sıkıntı yaşamadan taşıyabileceğiniz tekerlekli bir otel Seat Alhambra. 

 

İşin ilginci, Alhambra büyük olduğu kadar keyifli de bir araba. "Keyifli" ve "MPV"nin aynı cümle içinde geçmesi Ford S-Max’tan bu yana pek görülmemişti. 

 

Bizde satılmayan VW Sharan’ın bir iki dokunuş dışında aynısı olan Alhambra açısından, malzeme kalitesinden ya da teknolojiden kırpmak da söz konusu değil. O kadar ki, pek çok otomotiv gurusu Alhambra’yı sınıfının en iyisi ilan etti.

 

Lakin devir SUV devri biliyorsunuz ve büyük MPV’lere artık devlet hastanesi gözüyle bakılıyor. Bu da şu anlama geliyor ki 2010’dan beri üretilen Alhambra’nın devamı gelmeyecek, gelse bile büyük bir SUV formunda ve muhtemelen başka bir isimle gelecek. 

 

"Seat Tarraco" nasıl? Yok canım, öylesine sorduk.

Seat Alhambra Dış Tasarımı

VW - Seat modelleri arasındaki benzer altyapıları kullanma durumu, Alhambra’da birebir aynı olma noktasına taşınmış. Farlar, ön ızgara ve tamponlar dışında Seat Alhambra, Türkiye’de satılmayan VW Sharan’ın ikiz kardeşi.

 

Bu sivri, aerodinamik bir burnun arkasında tek hacimli bir yolcu kabini anlamına geliyor. Bu kadar düzlüğün içinde tasarımcılara farlara LED hatlar eklemek, ön ızgaranın tasarımını değiştirmek ve yeni jantlar dışında çok da bir seçenek kalmıyor. 

 

Sizi bir Seat Alhambra’nın direksiyonunda görenler belki heyecan verici biri olduğunuzu düşünmeyecek ama arkaya doğru kayan kapıları ve dev bagaj kapağını görünce havaalanına sizinle gelmek isteyecekleri kesin.

İç Mekân

"Sizi direksiyonda görenler belki heyecan verici biri olduğunuzu düşünmeyecek ama havaalanına sizinle gelmek isteyecekleri kesin"
Ümit Şen


Seat Alhambra Rakipleri

2 Serisi Active Tourer

BMW

2 Serisi Active Tourer

948.900 - 997.900 TL

İnceleme
C4 Picasso

Citroen

C4 Picasso

Satış dışı

İnceleme
S-Max

Ford

S-Max

964.400 TL

İnceleme
Galaxy

Ford

Galaxy

987.400 TL

İnceleme
Kodiaq

Skoda

Kodiaq

849.900 - 1.924.900 TL

İnceleme
Logan MCV

Dacia

Logan MCV

Satış dışı

İnceleme