yukarı
Ford
Galaxy
987.400 TL
En büyük benim!

Ford Galaxy İncelemesi

Ford S-Max’i alıp 5 cm uzatın, 10 cm yükseltin ve üçüncü koltuk sırasını yetişkinleri rahat ettirecek kadar büyütün. İşte size Ford Galaxy.

 

Bu büyüme rakamlarına ve artan kullanışlılığa karşılık tipte ve sürüşte dinamizmden az birazcık ödün vermeye hazırsanız, doğru arabaya bakıyorsunuz.

 

Renault Espace’ın çaktırmadan “crossover”laştığı, VW Sharan ve Seat Alhambra’nın yavaştan çekilmeye hazırlandığı bir dünyanın tek hakimi olmak Galaxy için an meselesi. 

 

Özetle, Renault Espace’ın kurucusu sayılabileceği bir sınıfta golü atan Ford Galaxy olmuş gibi görünüyor.

Ford Galaxy Dış Tasarımı

Tam karşıdan Ford Galaxy’yi S-Max’ten ayırmak için uzman olmak lazım. En belirgin fark Galaxy’nin yatay tasarımlı sis farları ve alt kısımdaki az daha geniş hava girişinde diyebiliriz. 

 

Fazladan 9 cm yükseklik ve S-Max’in tersine, alçalmadan düz devam eden tavan çizgisi Ford Galaxy’nin görüntüden çok işleve, yani iç hacime taktığının kanıtı. 

 

Alabildiğine geniş pencereleri ve dik arka yapısıyla Galaxy, günlük kullanımdan çok havaalanı transferlerine yakışıyor sanki. Ya da “geniş” ailelere.

 

2015’te yollara çıkan bu üçüncü nesil Galaxy, altyapıda büyük bir değişikliğe gitmese de S-Max’in formülünü uygulayarak güncel Ford tarzına uyum sağladı. 

 

Bu boyut ve işlevdeki bir arabanın arka tasarımından çok bir şey beklenmez ama yine da stopların tasarımı ve plakalığa kadar inen siyah çerçevenin Ford Galaxy’ye belli bir hava kattığı da kesin.

 

Tasarımdaki artı puanlara yandaki krom çıtaların zekice yarıda kesilmesi ve tavan raylarının katkılarını da ekleyebiliriz.

İç Mekân

"Bu boyut ve işlevdeki bir arabanın tasarımından çok bir şey beklenmez ama yine da stopların tasarımı ve plakalığa kadar inen siyah çerçevenin Ford Galaxy’ye hava kattığı da kesin"
Ümit Şen


Ford Galaxy Rakipleri

2 Serisi Active Tourer

BMW

2 Serisi Active Tourer

948.900 - 997.900 TL

İnceleme
Alhambra

Seat

Alhambra

Maalesef satış dışı

İnceleme
S-Max

Ford

S-Max

964.400 TL

İnceleme