yukarı

Ford Galaxy Sürüş Özellikleri

Ford Galaxy belki bir S-Max dinamizminde değil ama bu boyutta sürüş keyfini bu kadar önemseyen bir rakip bulmak da pek mümkün değil. Zaten Seat Alhambra dışında hemcinsi kalmadı sayılır Galaxy'nin.

 

Evet, kıvrak hamleler ve keskin virajlarda Galaxy’nin boyutları ve yüksek ağırlık merkezi hızlıca hissediliyor. Ama zaten Galaxy’yi sürüş kabiliyetleri için tercih etme olasılığınız yok. Varsa da bulunmanız gereken yer S-Max’in sürücü koltuğu.

 

Süspansiyon konforu anlamında, zaten fazlasıyla iyi olan S-Max’ın bir kopyası Galaxy. Bağımsız arka süspansiyonlar hem sürüş kalitesi hem de omurgaların konforunu iyileştirmiş durumda. 

 

Gürültü düzeyinde de aile ve akrabalarınızın bundan iyisini istemesi pek olası değil.

"Ford Galaxy’yi sürüş kabiliyetleri için düşünüyorsanız. bulunmanız gereken yer S-Max’in sürücü koltuğu"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Ford Galaxy küçük ve yakışıklı kardeşi S-Max ile aynı motorları paylaşıyor. 

 

Her ne kadar aralarında sadece 12 kg fark olsa da 1.5’lik benzinli EcoBoost’un, hele ki yolcular ve bagajları yerlerini aldığında yüksek performans göstermesini beklememek lazım. 

 

Aksi halde, yüksek devirlerde kullanım ve yine yüksek devirde yakıt tüketimine hazır olun. Ve manuel vitese mecbur kalmaya!

 

2.0 litrelik dizel ise 180 hp güç ve 400 Nm torku, tüketim avantajı ve sarsıntısız çalışan hızlı PowerShift otomatik şanzımanıyla karşılaşmanın galibi. 

 

Fakat o da ne!.. 2018 yazı itibariyle 145.000 TL’nin üzerinde fiyat farkı büyük dizel motoru oyun dışı bırakıyor! Tam soracaktınız değil mi, neden bu Galaxy’den hiç görmüyorum diye…

İç Mekân Sonuç