yukarı
BMW
2 Serisi Active Tourer
948.900 - 997.900 TL
BMW'den MPV! Hayırdır inşallah...

BMW 2 Serisi Active Tourer İncelemesi

Mercedes yaptığında kimse o kadar sorun etmedi ama BMW’nin bir MPV (yazması bile garip geliyor) üretmesi resmen kısa devreye yol açtı. 

 

Gerçi boş yere de değil. 2 Serisi Active Tourer’ın yıktığı BMW tabularının haddi hesabı yok. "Aa, tipe bak!.. BMW mi bu?!.. Önden çekişli mi!?.. Üç silindir derken?!.."

 

Ünlemler, soru işaretleri aldı yürüdü. BMW’de yeni bir segmentin öncüsü 2 Serisi Active Tourer beynimizin bagajına sığmadı. 

 

BMW'nin ileri gelenleri sürüş, tasarım ve kalite anlamında Active Tourer’ın gerçek bir BMW olduğunu söylüyor. Kullanılan platform, çoğu mekanik parça ve motorun Mini’de kendini kanıtlamış olması onları destekliyor. Ama bakalım insanlık aynı fikirde olup, 2 Serisi Active Tourer’ıbağrına basacak mı?

 

Mercedes B Sınıfı’nın kapamadığı “sürmesi de keyifli” köşesini kaparsa, ki kaptı, bizce bir geleceği olabilir. 

 

Ama van tipi (monospace) modellerin çaktırmadan kıyafet değiştirip SUV’lerin arasına karıştığı bir devirde, biz olsak Active Tourer’a fazla bağlanmazdık. 
BMW 2 Serisi Active Tourer Dış Tasarımı

Binek BMW’lere göre bayık görünse de, 2 Serisi Active Tourer bir minivana göre oldukça seksi sayılır. Burun tasarımı (özellikle farlar) pek yardımcı olmuyor ama baktığınız açıya göre 2 Serisi’nde keyifli tatlar yakalamak bile mümkün. 

Özellikle ön kapıdan sonrası BMW X1’den rol çalabilecek kadar başarılı. Ama sonuçta bu arabanın müşterisiyseniz, iddialı olmak yerine daha ferah bir iç mekân, daha çok kullanışlılık istersiniz. 

 

İşte bu özelliklerden daha da çok isteyenler için, 2 Serisi Gran Tourer’ı sahaya sürdü BMW. 24 cm daha uzun olmasına rağmen tasarımın akıcılığını koruyan BMW 2 Serisi Gran Tourer, üçüncü koltuk sırası seçeneğiyle fark yaratıyor.

 

BMW’nin yüksek tavanlı kompakt vanı fikrine artık alıştıysanız buyrun, sizi içeri alalım.
İç Mekân

"Burun tasarımı pek yardımcı olmuyor ama baktığınız açıya göre 2 Serisi’nde keyifli tatlar yakalamak bile mümkün.
"
Ümit Şen


BMW 2 Serisi Active Tourer Rakipleri

C4 Picasso

Citroen

C4 Picasso

Satış dışı

İnceleme
S-Max

Ford

S-Max

964.400 TL

İnceleme
Alhambra

Seat

Alhambra

Maalesef satış dışı

İnceleme