yukarı

BMW 2 Serisi Active Tourer İç Mekân

Burada durum çok daha parlak. Hatta en baba BMW modellerini sıkıntıya sokacak kadar parlak. Ön panelin tarzı bir 3 Serisi’ni aratmayacak kadar iyi, malzeme kalitesi onun bile ötesinde. 

 

Sıkıcı bir minivan kabini olmasını geçtik, yeni X1’in içi bile Active Tourer'ın açtığı yolda ilerliyor.

 

Tabii bu kalite algısında BMW’lerin Türkiye’ye hep baz donanımın üstünde gelmesinin de payı var. Diğer modellere göre göze çarpan en büyük değişiklik, otomatik şanzımanda joystick’ten daha geleneksel bir vites koluna geçilmiş olması.

 

Ayrıca 6,5 inçlik iDrive kortrol ekranı da tüm modellerde standart. Arka kapılarında eşya gözü bile olmayabilen 1 Serisi’yle kıyaslayınca, BMW 2 Serisi Active Tourer geniş gözler ve saklama alanlarıyla bir cömertlik abidesi.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön sıra gayet geniş ve ferah. Konforlu bir sürüş pozisyonu bulmak kolay. Yeni Mini’yle aynı şasiyi paylaştığını duyunca insanın aklına türlü türlü darlıklar geliyor ama, BMW bu şasiyi her tarafından çekiştirip yolcusunu rahatlatmış.

 

BMW 2 Serisi Active Tourer’ın ofsayta düştüğü yer, kalın A sütunu. Hani şu, ön camla yan camların buluştuğu yer. Ne oluyor o sütun kalın olunca? Ön çapraz görüş bir direk tarafından engelleniyor.

 

Benzer nedenlerle, geri görüş için de durum çok parlak sayılmaz. Neyse ki kör noktaları telafi etmek için park sensörleri ve geri görüş kamerası standart listesine eklenmiş.

 

Arkada Citroen C4 Picasso gibi uzman MPV’ler kadar cömert bir alan yok maalesef. Ayrıca bağımsız hareket eden üç koltuk da. Gerçi iki parça halinde kayması neyimize yetmiyor değil mi!


 

“Bir gün dört çeker olurum” düşüncesiyle açılmış yüksek tünel, iki yana açılmış bacaklar tarafından notun biraz kırılmasına yol açıyor. Yine de baş ve omuz mesafesi açısından 2 Serisi fazlasıyla yeterli. Özellikle arkadaki değerli yolcular için başlıca opsiyon önerimiz panaromik sunroof. 

 

Bagaj

 

Arka koltuklardan hemen bagaja geçiyoruz ve karşımıza 468 litrelik bir boşluk çıkıyor. Yeterli ama “Her şeyi nasıl da tıkıştırdık” durumları yok. 

 

Doğrudur, Fransızlar burada da açık ara önde. Ama en azından arka koltukları bagajdan doğru kolayca yatırıp eşyalarınıza yer açabilirsiniz.
Giriş Sürüş - Konfor - Performans