yukarı
Citroen
C4 Picasso
Satış dışı
Çocuk yapıp alın ya da alıp çocuk yapın

Citroen C4 Picasso İncelemesi

Aile ve sıkıcı kelimelerini aynı cümlede kullandırmamak için, Citroen tasarımcıları yıllardır baya bir uğraşıyor. Durumu o kadar ileri götürdüler ki, neredeyse bekârlar için bile “İyiymiş!” arabası oldu Citroen C4 Picasso. 

 

Hatta kendisi için kullanışlılığın referans noktası bile diyebiliriz. MPV sınıfında iddialı olmaya karar veren bütün markaların bir C4 Picasso alıp ince ince incelemesi en doğru hareket olur.

 

Bu arada, her ne kadar “Picasso” ekine fena halde alışmış olsak da Citroen isim değişikliğine gitti ve kardeşlerin ismini C4 Spacetourer ve Grand C4 Spacetourer olarak değiştirdi. 

 

Alışana kadar "Picasso" şeklinde devam etmemizin sakıncası olmaz umarız.

Citroen C4 Picasso Dış Tasarımı

Ön far grubu, arkaya doğru akan çizgiler ve 3D efektli stoplarıyla süper modern görünen C4 Picasso, tek hacimli olmanın kaçınılmaz yavanlığını sıradışı detaylarla bertaraf ediyor.

 

99 yılından beri yüzbinlerce satan C4 Picasso’nun kübist ressamla ne alakası olduğunu merak ediyorsanız söyleyelim. Yanılmıyorsak satılan her araba için aile ya da vakfa belli bir komisyon gitmeye devam ediyor. Olacaksa böyle bir ecdadın olacak! 

 

Gerçi model isimlerinde “Picasso” kullanımının sonu geldi ama neredeyse 20 yıl sebeplendiler. Gözümüz yok, Allah artırsın.

 

Bu imaj transferinin asıl nedeni, Citroen’in “Picasso” serisiyle kalıpları, klişeleri yıkmaya ant içmiş olması. İnanmayan LED gündüz farlarının yeri ve tasarımına baksın. Gözleri kapalı birine benzese de MPV standartlarında her açıdan dinamik ve şık görünen bir model C4 Picasso.

İç Mekân

"Gerçi model isimlerinde 'Picasso' kullanımının sonu geldi ama rahmetlinin mirasçıları neredeyse 20 yıl sebeplendiler"
Ümit Şen


Citroen C4 Picasso Rakipleri

2 Serisi Active Tourer

BMW

2 Serisi Active Tourer

948.900 - 997.900 TL

İnceleme
Alhambra

Seat

Alhambra

Maalesef satış dışı

İnceleme
S-Max

Ford

S-Max

964.400 TL

İnceleme