yukarı

Citroen C4 Picasso İç Mekân

Citroen C4 Picasso’nun sürüş mahali de otomotivin modern sanatlar müzesi gibi. Kendisinin 2013 doğumlu olduğunu da unutmayın lütfen. 

 

Dışardaki şık çizgiler içeride de esirgenmemiş. Malzeme kalitesi, oraya buraya dokununca alınan kalite hissi ve işçilik de “vay be” dedirtecek cinsten. 

 

Ön konsoldaki bilgi ve eğlence ekranı ile onun üstündeki dijital gösterge paneli de C4 Picasso’nun camiaya kattığı güzelliklerden.

 

Ergonomideki belki tek sorun, havalandırma sisteminin gereksiz ve kullanışsız bir şekilde dokunmatik ekrandan kumanda edilmesi. Gözler yoldayken bu kadar da modern olmaya gerek olmasa gerek.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

İç mekân kullanışlılığında 10 tam puanın tanımı burada yapılmış olsa gerek. Kaliteli kabinde bulacağınız pratik ayrıntılar, geniş geniş gözler, cepler ve saklama alanları dört dörtlük.

 

Bunun üstüne bir de ferah ambiyans ve yolculara sunduğu harika görüş eklenince, C4 Picasso tüm ailenin seveceği bir pastaya dönüşüyor.

 

Başınızın üstünde uzayıp giden ön cam, arka sırada üç gerçek koltuk da sanki bu pastanın üstündeki taze meyveler. 

 

Sınıfının en büyüklerinden olan 537 litrelik bagaj (Grand Picasso 645 lt) alçak eşik sayesinde çok rahat yükleniyor. Bagajdan doğru sırtlığı yatırmak ve düz bir zemin elde etmek de çok kolay.

 

Arka koltuklar ayrı bir paragrafın konusu. Her biri ayrı hareket eden üç koltuk, üç çocuklu örnek aileler için üç isofix bağlantısı sunuyor. Üstelik zemin de düz, yani ortaya bir yetişkin de oturtsanız diğerlerine haset etmeyecek demektir. 

 

Daha fazla hacim ve yedi koltuk isteyenleri Grand C4 Picasso’ya alalım. “Grand” büyük demek malum. Daha fazla Picasso kulağa hoş gelse de gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iyi düşünün.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans