yukarı

Ford Galaxy İç Mekân

Ford Galaxy’nin S-Max ile aynı ön paneli paylaşması herhalde kimseyi şaşırtmaz. Ağırbaşlı olmakla beraber modern tasarımlı bu kokpit eski kalite problemlerini de çözmüş durumda. 

 

Galaxy’nin kokpitinde sürüş pozisyonu, ergonomi ve görüş açıları anlamında da bir sorun bulmak zor.

 

Yine S-Max’te olduğu gibi 8 inçlik bilgi-eğlence ekranının düğme kalabalığını azaltması memnuniyetle karşılandı. Lakin menü kullanışlılığı ve tepki hızı anlamında daha yolu var bu sistemin.

 

Opsiyonel dijital gösterge paneliyse Audi’nin “sanal kokpit”i seviyesinde değil. Geleneklere sadık kalıp analog göstergeleri tercih ediyoruz, teşekkürler.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Cepler, bardaklıklar, gözler, gizli bölmeler, ön koltuklar arasındaki -tabiri caizse - depo alanı… Hepsi beklentinizin ve S-Max’te zaten çok iyi olan tıkıştırma çözümlerinin de ötesinde.

 

İç hacim, özellikle üçüncü koltuk sırası ve bagaj, Galaxy’nin S-Max’in önüne geçtiği ana başlık. Burada hem yetişkinlerin dizlerine yer var hem de geniş pencereler darlanmanın önüne geçiyor. 

 

Yedi koltuğu da ileri geri kaydırarak hacmi istediğiniz gibi ayarlayabilir, isterseniz koltukları tamamen katlayarak Galaxy hangarına ulaşabilirsiniz.

 

Tüm koltuklar açık ve kullanımdayken 308 litrelik bir bagaj sunan Ford Galaxy, Focus ile kafa kafaya. Ama son sıra koltuk sırtlıkları kapandığında işin rengi değişiyor ve S-Max’i de gölgede bırakan bagaj, yüksek tavanın faydalarını gösteriyor. 

 

İkinci sıra koltukları da mı yatırdınız? Desenize 2339 litrelik, 2.1 metre uzunluğunda bir bagajınız oldu… Zemin altındaki 20 litrelik ekstra bölmeye hiç girmiyoruz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans