yukarı
Porsche
Macan
Fiyatlar size bağlı
Porsche'nin SUV üretmesine gıcık olan?

Porsche Macan İncelemesi

Porsche’nin SUV üretmesine gıcık olduğumuzu da kim söyledi!

 

Tamam, ilk Cayenne’e epeyce gıcık biraz da hayran olmuş olabiliriz. Ama ikinci nesil Cayenne’e daha az gıcık, daha çok hayran olduk. 

 

Ve hazırsanız büyük habere geçelim. Porsche Macan’a gıcık olmak şöyle dursun, ziyadesiyle seviyoruz!

 

Şımarmasın diye eksilerden başlayalım. Bir kere ve tabii ki Porsche Macan çok pahalı, standart donanımı oldukça zayıf ve opsiyon fiyatları da afedersiniz ama “oha!” düzeyinde. Bir de arazi kabiliyeti bir Land Rover’a kıyasla kısıtlı.

 

Peki umurunuzda mı?.. Bizim değil. 

Porsche Macan Dış Tasarımı

Büyük ticari başarı kazanan Cayenne’nin cazibesini kompakt SUV sınıfına çok iyi uyarlamış Porsche Macan. Hatta ilk nesil Cayenne ve Panamera’ya kıyasla, Porsche’nin özünü oluşturan hatları Macan’ın çok daha iyi yansıttığını söyleyebiliriz.

 

Altyapısının bir kısmını (MLB platformu, süspansiyon sistemi...) ilk nesil Audi Q5 ile paylaşan Porsche Macan, tasarım anlamında bambaşka sularda yüzüyor. 

 

Burun tasarımları ziyadesiyle benzeşse de Cayenne’den 18 cm daha kısa oluşu onu şehir için de daha kullanışlı ve dinamik yapıyor. Orta boy SUV kullanışlılığını Cayman tarzında yaşamak isteyenler için ideal ölçülere sahip Macan. 

 

Ön tarafta büyük bir sürpriz yok ama arka stopların orijinal tasarımı ve alçalarak devam eden tavan çizgisi Macan’ı coupe formlu SUV’lerin de rakibi yapıyor. 

 

Ebatlarıyla BMW X3, Mercedes GLC, Volvo XC60 ve Audi Q5’in alternatifi Porsche Macan. Ama sportif cazibesiyle Jaguar F-Pace, BMW X4, Mercedes GLC Coupé ve hatta Range Rover Evoque’u dahi zorlamakta.

İç Mekân

"Orta boy SUV kullanışlılığını Cayman tarzında yaşamak isteyenler için ideal ölçülere sahip Porsche Macan"
Ümit Şen


Porsche Macan Rakipleri

Q5

Audi

Q5

1.783.327 - 2.141.457 TL

İnceleme
X4 (2014-18)

BMW

X4 (2014-18)

Satış dışı

İnceleme
F-Pace

Jaguar

F-Pace

2.860.299 - 3.269.759 TL

İnceleme
Evoque

Land Rover

Evoque

1.653.527 - 2.031.254 TL

İnceleme