yukarı
BMW
X4 (2014-18)
Satış dışı
X3’ün daha sportif, sıkışık ve pahalısı.

BMW X4 (2014-18) İncelemesi

Lütfen dikkat! Bu inceleme 2014-2018 arasında üretilen ilk nesil BMW X4 hakkındadır. BMW'nin SUV yenileme hızına yetiştiğimiz anda yeni nesil X4'ün incelemesinde buluşmayı umuyoruz ama BMW X4 Türkiye semalarını şimdilik terk etmiş bulunuyor.

 

X6’nın kazandırdığı parayı ve Mercedes’in kendisini takip ettiğini gören BMW, Coupé SUV genlerini X3’e de aşılayarak BMW X4’ü saldı yollara. 

 

“SUV olsun ama daha sportif, daha kullanışsız ve daha pahalı olsun” diye geçiyorduysa içinizden, hayallerinize kavuştunuz!

 

Tıpkı hemcinsleri gibi, görüntüsüyle “Sev ya da nefret et” malzemesi olan bu mutant BMW, öncelikle Mercedes GLC Coupé, Porsche Macan ve Range Rover Evoque gibi güzide rakiplere sahip.

 

O zaman, yaramaz çocuk BMW X4’ün tasarımına bir göz atalım.

BMW X4 (2014-18) Dış Tasarımı

Ön yarısı bir önceki nesil X3 (2010 - 2017) ile birebir aynı olan BMW X4, arka yarıda X6’nın sıcak suda yıkanıp çekmiş hali. Eğilimli tavan çizgisi, kalkık popo ve doğal spoylerli bagaj kapağı X4’ün “coupé” hareketleri.

 

Durumu başarıyla kotarmasına rağmen, SUV boyutlarında coupé zarafeti yakalamanın pek mümkün olmadığını düşünmemize engel olamıyor BMW X4. Daha sportif mi, evet. Ama daha şık mı, şüpheli. Zevk meselesi tabii.

 

Kökünü aldığı X3’ten sadece 14 mm daha uzun olan BMW X4 yüksekliğini 6 cm daha kısa tutmuş. Bu yere yakınlık sadece tavan çizgisi değil, yolcuların oturma yüksekliği için de geçerli. 

 

Bunların sonucu olarak, BMW X4 yola daha iyi tutunan ve rüzgârı daha hızlı yaracak bir makine gibi görünüyor.

İç Mekân

"Eğilimli tavan çizgisi, kalkık popo ve doğal spoylerli bagaj kapağı X4’ün “coupé” hareketleri"
Ümit Şen


BMW X4 (2014-18) Rakipleri

Bu modele ait rakip bulunamadı.