yukarı

BMW X4 (2014-18) İç Mekân

Dış tasarım için söylediğimiz şey kabin için de geçerli. BMW X4’ün ön paneli eski X3’ün bir kopyası gibi. Ki bu hiç kötü bir şey değil. 

 

Yüksek malzeme ve işçilik kalitesi BMW’nin ergonomik tecrübesiyle birleşince sonuç çok lezzetli oluyor. Bunun yanında tasarımın artık eskimeye başladığı aşikâr. Hele ki yeni X3’ün ortaya çıkışıyla X4’ün kabini cazibesinden kaybetti ister istemez. 

 

Geniş bilgi-eğlence ekranı görüntüsü kadar iDrive sisteminin kullanımıyla da çok başarılı. Kısayol tuşları ve orta konsoldaki döner kumandasıyla sistem türünün zirvesini temsil ediyor. 

 

Görüş açılarıysa pek o kadar parlak değil. Eğimli ve kalın ön çerçeve (A sütunu dedikleri) kadar, dar arka pencere de sorumlu bundan. Ama coupé istemiştiniz, katlanacaksınız. Park sensörleri ve geri görüş kamerası X4’te biraz daha kıymetli aksesvuarlar.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Önde koltukarın yolcuları için BMW X4 pek nefis bir hacim sunuyor. Sürüş pozisyonu alışılmış SUV’lerden biraz daha alçak ama kullanım ve konfor açısından hiç sorun yok.

 

Arkadaysa yetişkinlerin uzun yol gitmek isteyeceğini pek sanmıyoruz. BMW X6’nın aksine arkada 3 kişilik koltuk olsa da bu koltuklar için ufaklıkları düşünmek daha adil olur. Alçalarak inen tavan ve daralan arka pencereler hem baş mesafesini hem de görüşü bir kısıtlamış. Ama daha kötülerini de görmedik değil

 

Kapı içi ceplerin, torpidonun genişliği X3’ten geldiği için gayet başarılı. Bardaklık ve diğer küçük gözler de aynı ama kol dayamanın altındaki saklama alanı daha iyi olabilirdi.

 

500 litrelik bagaj bu sınıf için başarılı. X3’e kıyasla 50 litre fedakârlık bu tarz için kabul edilebilir bir fark. Rakamların ötesindeki fark ise daha hacimli ve yüksek eşyalar taşımak istediğinizde ortaya çıkıyor. Sorumlusu yine o alçak tavan!

 

Ama bir de güzel haber var: BMW X4'ün arka koltuk sırtlıkları üç parça yatıyor ve 1.400 litrelik bir bagajınız oluyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans