yukarı

Porsche Macan Sürüş Özellikleri

Porsche Macan sınıfının en iyi yol tutan ve en sportif arabası. O kadar ki doğru ayarlarla kendinizi zaman zaman Cayman sürüyor sanmanız mümkün. Macan’ın yanında “spor arabayım” diyen, durup bir daha düşünsün.

 

Eski Audi Q5ile platform kardeşliği yapan Porsche Macan hemen hiçbir özelliğiyle Q5’i hatırlatmıyor. Bu fark Audi Q5’in kötü olmasından değil, Macan’da dinamik sürüş ve yol tutuş karakterinin zirve yapmasından kaynaklanıyor. 

 

Üstelik o zirve noktalarına konfor ve kaliteyi de eklemekte hiçbir sakınca yok. Çünkü Porsche Macan, hele ki paraya kıyıp havalı süspansiyon ve "aktif süspansiyon yönetim sistemi"nden edinirseniz, bozuk yolda ve kasislerde bile üstün konfor sunuyor. 

 

Yüksek süratte dahi yol ve rüzgâr sesinin iç mekândan çok uzak olduğunu belirtelim.

"Macan’ın yanında 'spor arabayım' diyen, durup bir daha düşünsün"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

2.0 benzinli motor Porsche ruhundan biraz uzak derdik ama vergi farkından habersiz değiliz. 968’den bu yana dört silindir kullanan ilk Porsche modeli olan Macan, bu turbolu motoruyla 252 hp ve 370 Nm tork sunuyor. 

 

Orta boy bir SUV için 6,7 saniyelik 0-100 hızlanmasının yetersiz olduğunu düşünmek bile çılgınlık ama sonuçta bir Porsche bu! 

 

Paranız bolsa, ki niyetliyseniz öyledir, almışken 3 litrelik V6 motorlu Porsche Macan S’i alın, gerçek güç sizinle olsun. 

 

340 hp güç ve sadece 1.450 devirde 460 Nm tork! 0-100 km 5,4 saniye. “Keeptın iz spiikin... Lütfen uçuş boyunca kemerlerinizi bağlı, koltuğunuz dik konumda tutun!..”

 

Şüpheniz varsa, çift kavramalı otomatik şanzıman PDK türünün en iyisi. 7 ileri, süper hızlı ve pürüzsüz oluşu dışında bir detaya gerek var mı?

İç Mekân Sonuç