yukarı
Ford
Puma
551.300 - 707.700 TL
Ford'un yeni süperstarı

Ford Puma İncelemesi

Puma çıkınca emekliye ayrılması beklenen ama inatla iyi satan EcoSport'un varlığı kafanızı karıştırmasın. İncelemeniz, ölçüp biçmeniz ve niyetlenmeniz gereken küçük Ford SUV'u burada: Ford Puma. Nokta.

Doğru, tıpkı EcoSport gibi Fiesta'nın yükseltilmişi Ford Puma. Ama bu tarif, Puma'nın hikâyesinin sadece başlangıcı. İki revizyona rağmen, eski Fiesta'nın daha kullanışlı bir türevi olmaktan kurtulamayan EcoSport'un yanında, yeni nesil Fiesta'nın temellerinde yükselen bu yepyeni Puma her açıdan sevilesi özelliklere sahip.

Ford Puma inceme ve yorumları_arabazzi

Teknik veriler, kullanışlılık, tasarım ve sürüş anlamında, güncel rakiplerini her kıyaslamada zorlayacak (pek çoğunda yenecek) bir güzellik Ford Puma.

Yolda tıpkı büyük ve yüksek bir Fiesta'dan bekleneceği gibi davranan Ford Puma için "bagajındaki zeki çözümlerle ekstra puan kazanacak" deseler inanmazdık ama görünce gönülden inandık, "İç mekân"da anlatırız.

Velhasıl, isim babası olan harika halk coupé'si Puma bugünleri görse pek de üzülmezdi diye düşünüyoruz... Kendi de güzel bir sürprizdi, "Yeni Puma" da güzel bir sürpriz sonuçta.

Ford Puma Dış Tasarımı

Yetenek açısından türünün en iyisi sayılabilecek ama Türkiye'de aradığını bulamayan yeni Fiesta'nın platformunu paylaşıyor Ford Puma. Buna karşın, iki model tasarım ve boyut anlamında başarıyla ayrıştırılmış.

Ayıptır söylemesi, "Ekonomi sınıfı Porsche Macan" havalarıyla Puma'nın, özellikle "önce hacim" diyen rakiplerden birkaç tık daha cazip göründüğü kesin.

Ford Puma tasarım detayları_arabazzi

Kardeşine kıyasla yerden 30 mm daha yüksekten giden Ford Puma, 46 mm daha uzun, 71 mm daha geniş ve 54 mm daha yüksek bir model. Bu da tam olarak 4,18 m'ik bir uzunluğa tekabül ediyor.

Karşı açıdan Fiesta'dan çok minyatür (ve yüksek) bir Ford GT havası var Puma'nın. Bu özgüvenli duruşun arkasında, yukarı çıkıp LED çizgileriyle gönül çelen farların yanı sıra, büyük ön ızgara ve özellikle ST Line'daki seksi hava girişleri ve aero kitin de payı var. Yine de - diğer bazı Ford modellerinin aksine - Puma'nın cazip görünmek için ST-Line'a ihtiyaç duymadığını belirtelim.

Ford Puma ST-Line nasıl?_arabazzi

Ön ızgara dışında, Ford'un diğer SUV'larından oldukça farklı bir çizgisi var yeni Puma'nın. Nitekim, Ford'un Avrupa tasarım şefi George Saridakis, Puma'nın ürettikleri hiçbir modele benzemediğini ve hatta markanın yeni tasarım dilinin habercisi olduğunu söylemişti. Kuga'nın yeni ön yüzünün habercisi olsa bile yeter bize...

Ford Puma 2021 nasıl bir SUV?_arabazzi

Arkaya doğru eğimli tavan çizgisiyle SUV kriterlerinden çok, Fiesta'ya bağlılığını ifade eden Ford Puma, şeffaf camların ardındaki modern LED stopları, kabarık omuzları ve tavan spoyleriyle özündeki dinamizmi keyifle yansıtıyor.

Ford Puma detaylı incelemesi_arabazzi

Zıpır ve keyifli görünmenin büyük önem taşıdığı küçük SUV sınıfında, bir Peugeot 2008, Opel Mokka ya da Nissan Juke kadar çarpıcı olmasa da en az onlar kadar çekici Ford Puma.

İç Mekân

"2008, Mokka ya da Juke kadar çarpıcı olmasa da en az onlar kadar çekici Ford Puma"
Ümit Şen


Ford Puma Rakipleri

2008

Peugeot

2008

552.000 - 845.000 TL

İnceleme
Juke

Nissan

Juke

469.900 - 690.800 TL

İnceleme
Mokka

Opel

Mokka

689.900 - 779.900 TL

İnceleme
T-Roc

Volkswagen

T-Roc

682.900 - 819.200 TL

İnceleme
HR-V

Honda

HR-V

709.800 - 755.300 TL

İnceleme
Kona

Hyundai

Kona

467.250 - 786.300 TL

İnceleme
Arona

Seat

Arona

499.000 - 539.000 TL

İnceleme
C-HR

Toyota

C-HR

661.950 - 790.150 TL

İnceleme