yukarı
Mercedes
E Serisi
1.699.500 - 6.154.500 TL
50+ için yenilmez prestij abidesi

Mercedes E Serisi İncelemesi

“Mercedes” deyince belki ilk akla gelen, belki de en 'Mercedes Mercedes' otomobil Mercedes E Serisi. Büyük, kaliteli, saygın. Prestijli sedanlar dünyasının ağır sıklet dövüşçüsü.

Evet S Serisi de var ama fazla küçük bir azınlığın kahramanı olduğu için, E Serisi gibi gerçek bir hükümdâr sayılmaz.

Mercedes E Serisi, yolcuları için tam bir konfor ve sükunet ortamı. Orta yaş ve üstü nüfusun yoğun olduğu ve “Geçen hafta anjiyo oldum” gibi muhabbetlerin sıkça duyulabileceği bir saltanat arabası da diyebiliriz.

Mercedes E Serisi inceleme

Mercedes'in bir bakıma özünü temsil eden E Serisi, 2020 makyajıyla tarzda gençleşip konforunu üst düzey teknolojiyle taçlandırdı.

Bakalım 2021'de Türkiye'ye de giriş yapan ve fiyat listesi an itibariyle 1 milyon TL barajını aşan yeni Mercedes E Serisi ayrıntılarda neler fısıldayacak kulaklarımıza.

Mercedes E Serisi Dış Tasarımı

Onun için küçük S Serisi de denilebilir, büyük C Serisi de. Ki iki şekilde de çok başarılı bir kara taşıtını tarif etmiş oluyoruz. Hatta, başlangıçta iki tarafa da ilham verenin, yol gösterenin E Serisi olduğunu unutmamak lazım.

Hemen her yeni nesil Mercedes modelinde olduğu gibi, Mercedes E Serisi’ne de akıcı, kesintisiz ve kavisli hatlar hakim. Bu tasarım, genişleyen yeni E Serisi’nin daha formda ve dinamik görünmesi kadar, rüzgâr direncinin azalmasına da yarıyor.

Mercedes E Serisi tasarımı

2020 makyajlı Mercedes E Serisi'nin daha alt sınıf Mercedes'lerin (A ve C Serisi) bir yüz ifadesi takınması sevenlerini ne kadar memnun eder bilemiyoruz.

Makyaj sonrası ön ızgaraya inip sportif havayı güçlendiren Mercedes yıldızını kaputa geri çıkarmak isterseniz, Exlusive Line'a teşrif etmeniz gerek. Bagaj kapağına doğru uzanan stoplarda da yeni A Serisi Sedan izleri bulmak mümkün.

Yeni E Serisi tasarım detayları

Galiba "gençlik" kavramının daha ileri yaşlara taşınması ilham verdi Mercedes'e... Haksız da sayılmaz.

İç Mekân

"Hem C hem S Serisi'ne ilham verenin, yol gösterenin E Serisi olduğunu unutmamak lazım"
Ümit Şen


Mercedes E Serisi Rakipleri

5 Serisi

BMW

5 Serisi

1.638.600 - 2.642.500 TL

İnceleme
A6

Audi

A6

1.889.291 - 6.468.739 TL

İnceleme
S90 - V90

Volvo

S90 - V90

1.625.825 - 1.888.670 TL

İnceleme
Panamera

Porsche

Panamera

Fiyatlar size bağlı

İnceleme