yukarı

Mercedes E Serisi İç Mekân

Mercedes E Serisi’nin öyle bir kabini var ki, birkaç yıl önce “bu S Serisi” deselerdi kimse yadırgamazdı. Genişlik, malzeme kalitesi, lüks… 

Kusursuz, müthiş ve hatta neredeyse sanatsal bir iç mekânı var Mercedes E Serisi’nin. İlk tanışmada yüzünüzdeki sırıtmayı silmeniz kolay olmayacak, bilesiniz.

Mercedes E Serisi kabin tasarımı

Baştan söyleyelim, E Serisi’ndeki lükslerinin büyük çoğunluğu ‘isteğe’, yani bol miktarda nakite bağlı. Kompakt sınıf bir Hyundai’de standart olan pek çok özellik için E Serisi’nde hatırı sayılır miktarda para ödemenin mantığını anlamak kolay olmasa da bu lüksü yaşamak istiyorsanız başka çareniz olmadığının farkında Mercedes.

Mercedes E Serisi bilgi-eğlence sistemi

Analog göstergelere veda anlamını taşıyan 10,25 inçlik çift dijital ekran (üst donanımda 12,3 x 2) ve dokunmaya duyarlı yeni (pek havalı) kapasitif direksiyon simidi iç geçirten türden.

 

Sesli komutla da çalışan 8. sürüm bilgi ve eğlence sistemi MBUX da (opsiyonel) merakımızı cezbetti ama asıl "Vay be!"mizi park halindeyken bir yaya ya da bisikletli geçiyorsa kapıların açılmasına izin vermeyen kör nokta uyarısı bir aldı. Navigasyon sistemindeki sanal gerçeklik desteğini de atlamayalım tabii.64 renkli ambiyans aydınlatması inanmazsınız standart! Buradan sonra hâlâ bir Mercedes S Serisi istemenin mantığı kalmıyor zaten. Gerisi keyfinize kalmış.

 

 

Yeni E Serisi hacim ve kullanışlılık özellikleri

 

Beklendiği üzere Mercedes E Serisi önde ve arkada çok geniş bir alan sunuyor. Konforlu koltukların tadını çıkaran şanslı şahsiyetler diz ve baş mesafesinde sıkıntı yaşamaktan çok uzak. Bu ferahlıkta en büyük etken artan aks aralığı (ön ve arka tekerler arasındaki mesafe) olsa gerek. 

Mercedes E Serisi hacim özellikleri

Ergonomi ve kullanışlılık anlamında bir arabadan istenecek başka bir şey gelmiyor insanın aklına. Yine de multimedya sisteminin BMW’nin i-Drive’ından daha kafa karıştırıcı olduğunu söylemek lazım. 

 

Mercedes E Serisi'nin 540 litrelik bagajı devasa değil amayeterli hacme sahip. Çok geniş bir yükleme ağzı olmasa da şekil olarak kullanışlı bir bagaj bu. Zemin altındaki gizli bölmesi ve kolay yatırılan arka koltuklar da bagajın aldığı puanları yükseltiyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans