yukarı

Mercedes E Serisi İç Mekân

Mercedes E Serisi’nin öyle bir kabini var ki, birkaç yıl önce “bu S Serisi” deselerdi kimse yadırgamazdı. Genişlik, malzeme kalitesi, lüks… Kusursuz, müthiş ve hatta neredeyse sanatsal bir iç mekânı var Mercedes E Serisi’nin. İlk tanışmada yüzünüzdeki sırıtmayı silmeniz kolay olmayacak,bilesiniz.

 

Baştan söyleyelim, E Serisi’ndeki ükslerinin büyük çoğunluğu ‘isteğe’, yani bol miktarda nakite bağlı. Kompakt sınıf bir Hyundai’de standart olan pek çok özellik için E Serisi’nde hatırı sayılır miktarda para ödemenin mantığını anlamak kolay olmasa da, bu lüksü yaşamak istiyorsanız başka çareniz olmadığının farkında Mercedes.

 

Bizce para saçmaya 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve Burmester ses sisteminden başlamalısınız. Sonra ön panelde ahşap kaplama ve deri koltuklarla devam edersiniz. 64 renkli ambiyans aydınlatması inanmazsınız standart! Buradan sonra hâlâ bir Mercedes S Serisi istemenin mantığı kalmıyor zaten. Gerisi keyfinize kalmış.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Beklendiği üzere Mercedes E Serisi önde ve arkada çok geniş bir alan sunuyor. Konforlu koltukların tadını çıkaran şanslı şahsiyetler diz ve baş mesafesinde sıkıntı yaşamaktan çok uzak. Bu ferahlıkta en büyük etken artan aks aralığı (ön ve arka tekerler arasındaki mesafe) olsa gerek. 

 

Ergonomi ve kullanışlılık anlamında bir arabadan istenecek başka bir şey gelmiyor insanın aklına. Yine de multimedya sisteminin BMW’nin i-Drive’ından daha kafa karıştırıcı olduğunu söylemek lazım. 

 

Mercedes E Serisi'nin 540 litrelik bagajı devasa değil amayeterli hacme sahip. Çok geniş bir yükleme ağzı olmasa da şekil olarak kullanışlı bir bagaj bu. Zemin altındaki gizli bölmesi ve kolay yatırılan arka koltuklar da bagajın aldığı puanları yükseltiyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans