yukarı

Mercedes E Serisi Sürüş Özellikleri

Mercedes E Serisi’nin sürüşü öncelikleözellikle ve tabii ki konfor odaklı. Ki bu sınıfta arayışta olanların, hele ki aklında Mercedes olanların birinci önceliği konfor.

 

Beş sürüş moduyla konfor, dinamizm ve tüketim tercihlerinizi özelleştirebileceğiniz seçeneklerin hepsi etkin çalışıyor.

 

Standart haliyle, sportif hissettiren ya da sürüşüyle özellikle keyif veren bir model değil Mercedes E Serisi. Hızlı girilen virajlarda hafif bir yatma eğilimi olsa da sonuçta her şey konforunuz için. 

 

Daha yüksek sürüş keyfi arıyorsanız, nerede olduğunu biliyorsunuz: BMW 5 Serisi.

 

 

E Serisi konfor özellikleri

 

Sürüş konforuyla, süspansiyon ayarlarıyla, sessizliğiyle Mercedes E Serisi sınıfının en iyisi olarak, konfor konusunu uzatmayı manasız hale getiriyor. 

 

Havalı süspansiyon sistemi Air Body Control işi iyice abartarak yolcularına uçan halı konforu yaşatıyor. Ama Mercedes E Serisi’nin standart hali de konfor ve dengesiyle rakiplerinin ilerisinde. 

 

Evet, gerçekten uzatmaya gerek yok.

"Hızlı girilen virajlarda hafif bir yatma eğilimi olsa da sonuçta her şey konforunuz için"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Pek çok Mercedes modelindeki hikâye E Serisi’nde de geçerli. Vergi avantajı E 180’i fiyat anlamında ön plana çıkarıyor. 156 hp / 250 Nm torkuyla E 180 fena olmasa da (0-100 km 8.9 sn) Mercedes E Serisi’nin hakkını veren ve bünyeyle en uyumlu seçenek E 220 D.

 

Mercedes motor güçlerini ısrarla kw cinsinden verse de kafanız karışmasın; E 220 D’nin ürettiği 143 kw’ın hp karşılığı 194 beygir. Üstüne 1.600 devirden itibaren 400 Nm eklenince insan daha ne ister değil mi! 7,5 saniyelik 0-100 km hızlanması ve '4Matic' 4 tekerden çekiş sistemini de arkasına alan E 220 d'nin önündeki tek engel yüksek irtifalı fiyatı.

 

Fiyat olarak bir alta basamakta olan 2.0 benzinli E 300, 245 hp gücüne biraz üst devirlerde kavuşsa da 370 Nm'lik torku 1.300 devirde hazır ve nazır. 6,2 saniyelik 0-100 km hızlanması Mercedes E Serisi'nin konforlu olduğu kadar hızlı da olduğu bir kombinasyonun işareti.

 

Aynı motorun 299 hp'lik güçlü versiyonu, gerekliliği tartışmalı bir zevk meselesi. Ama AMG E 63 S'e niyetlenecek kadar çılgınsanız gerçekten çılgınsınız demektir. 612 hp, 850 Nm ve 3,5 saniye sizin için, yaklaşık 4 adet E180 fiyatına.

 

Bu arada Mercedes E Serisi Türkiye’ye sadece 9 ileri 9G-Tronic otomatik şanzımanla geliyor. E Serisi’nin genel konforunu da ancak bu seri ve sessiz şanzıman tamamlayabilirdi zaten.

 

İç Mekân Sonuç