yukarı
Mazda
MX-5
400.510 - 444.435 TL
İlk ve en iyi olmaya devam...

Mazda MX-5 İncelemesi

“Keyif için araba alınır mı?” sorusuna “Evet!” cevabını en güçlü haykıracağınız roadster belki de Mazda MX-5

 

Sağ baştan sayarsak... Bu cabrio efsanesini normal bir binek araç fiyatına alabiliyorsunuz. Ağırlığı 1 tonu zar zor geçiyor. Az yakıyor. 1.5 motorun ürettiği mütevazı güce rağmen inanılmaz ve içgüdüsel bir sürüş keyfi sunuyor.

 

Devam edelim mi? 

 

Hemen hiç sorun çıkarmıyor. Küçük boyutlarıyla dar sokaklarda hayatı kolaylaştırıyor. Daha da güzeli, bu keyfi bir grup insanla paylaşmanız gerekmiyor (evet, az biraz egoistiz:), zira Mazda MX-5 sadece iki kişilik. Dev tablet ekranlarla vs. göz boyama da yok, teknik ve donanımsal tüm fazlalıklardan arınıp sadece sürüş odaklı üretilmiş MX-5.

 

Ve çok da güzel görünüyor.

Mazda MX-5 Dış Tasarımı

Eskisinden 55 mm daha kısa olan 4. nesil Mazda MX-5 bugüne kadarki MX-5’lerin en kompakt boyutlarda olanı. sadece 1,73 m’lik yüksekliğiyle MX-5’in olayı, A noktasından B noktasına vücudunuzun doğal bir parçasına dönüşmek.

 

Rüzgâra hiç direnmeden, adeta radara yakalanmadan yol alacak çizgiler hakim Mazda MX-5’e. Sivri bir burun, iştahla açılmış hava girişi, kendini gövdeye saklamış farlar ve havanın akış yönünde dizilmiş LED gündüz farlarıyla MX-5 hep gitmek ister gibi. Arkadaki LED stoplar da MX-5’in en karakteristik çizgilerinden.

 

Pürüzsüz yüzeyleri arkadaki kaslı çamurluklarla buluşturan Mazda MX-5, sürücüyü arka tekerlerin hemen önünde ağırlıyor. Bu konum insanda “Bu arabayı ben yönetiyorum” duygusunu artıran bir özellik. İki kişilik bir coupé/cabrio olmanın faydaları. 

 

"Targa" tarzı sert, dayanıklı tavan isteyenler için Mazda MX-5 RF versiyonu mevcut. Orta konsoldaki bir düğmeyle kumanda edilen bu açılır tavan 13 saniyede hareketini tamamlıyor. Fiyat farkı dışında bu tavanın en önemli sonucu, orijinallikten bir miktar çalsa da kabindeki gürültüyü azaltması.

İç Mekân

"Rüzgâra hiç direnmeden, adeta radara yakalanmadan yol alacak çizgiler hakim Mazda MX-5’e"
Ümit Şen


Mazda MX-5 Rakipleri

TT

Audi

TT

Satış dışı

İnceleme
BRZ

Subaru

BRZ

566.630 - 591.646 TL

İnceleme
718 Boxster

Porsche

718 Boxster

Fiyatlar size bağlı

İnceleme