yukarı

Mazda MX-5 İç Mekân

Bir Ford Fiesta’dan bile 14 cm daha kısa Mazda MX-5’te iki kişilik keyiften başka hiçbir şeye yer yok. Hemen her detay sürücü odaklı tasarlanmış ve bir el mesafesinde kolayca ulaşılmayı bekliyor.

 

Dairesel hava girişleri, üç kollu direksiyon, alçak oturma pozisyonu ve vites kolunun sürücüye yakın konumu Mazda MX-5’teki sportif hissiyatı köpürtüyor. 

 

7 inçlik bilgi ve eğlence ekranının yukarıda olması mantıklı, orta konsoldaki döner kumandanın yardımıyla menüler arası gezinmek kolay. 

 

Tasarımı sportif, modern ve keyifli olmakla birlikte, malzeme kalitesi ve işçilik beklentinizi ortalamada tutun. Mazda 2 ve CX-3’ten izler taşıyan ön panel her türlü fazlalıktan arınmış. Hatta biraz fazla arınmış, zira ortada ne torpido gözü var ne de kapı içi cepler! 

 

Kol dayamanın altında ve koltuğun arkasındaki bir iki kifayetsiz göz dışında herhangi bir saklama alanı mevcut değil. Mümkünse yandan cepli pantalon giyelim lütfen. 

 

Kendisine ayrı bir bölüm açalım dedik ama 130 litrelik bagaj birkaç market torbası ya da orta boy bir valizden fazlasını alacak gibi değil. Yine de sevgiliyi alıp (ya da çocukları sevgili büyüklere teslim edip) hafta sonu bir yerlere kaçmak için yeterli.

 

Keyif verme amacına daha samimi bir şekilde hizmet eden Cabrio’nun tavanı ağırlıktan tasarruf için elle açılıp kapatılıyor. Sakın bunun külfet olduğunu düşünmeyin, otururken fermuar çekmekten bile kolay ve pratik. Hem sorun çıkarma olasılığı da çok düşük.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans