yukarı
Audi
A3 Sedan
438.560 TL
A4'e fazla mı yaklaştık?
8.4
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8
Konfor
8
Kalite
9
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
8.5
8.6
Kullananlar
ortalama
puanı

Audi A3 Sedan İncelemesi

Bir ara büyük kardeşi A4’ü bile sorgulanır hale getiren akıllı bir hamle A3 Sedan. Sonra küçük motorlar geldi de A4 paçayı sıyırdı. Bize manasız gelse bile, Audi A3 Sedan - BMW 3 Serisi kıyaslaması yapan bile çıkmadı değil! Bu algıyı yaratabildiği için, Audi ne kadar mutlu olsa azdır.

 

A3 Sportback’in bütün erdemleri + bagaj hacmi diye özetleyebiliriz aslında A3 Sedan’ı. Ki o fazladan bagaj, çocuklu çiftler için son derece önemli bir artı olacaktır. Arka sırada daha fazla diz mesafesini de unutmayalım.

 

Tek doğrudan rakibi Mercedes CLA gibi duran Audi A3 Sedan, ondan çok daha kullanışlı yapısıyla bir üst sınıftan müşteri tırtıklayacak erdemlere sahip.

Audi A3 Sedan Dış Tasarımı

Son dörtte birlik kısım dışında Audi A3 Sportback’le tamamen aynı A3 Sedan. Yani heyecan verici olmasa da kusursuz ve kesintisiz çizgilere sahip Audi A3 Sedan. 

 

Temelde hatchback bir modelin türevi olsa da sedan kasa tipi A3’te gayet doğal ve akıcı bir şekilde hayata geçirilmiş.

 

Karşıdan en dikkat çekici tasarım özelliği bir Audi imzası olan dev görünümlü ön ızgara. Aslında plakalık ve tamponu da kapsayan bu kısım A3 Sedan’a güçlü bir ifade kazandırmış durumda.

 

2016 makyajı Audi A4’ten tanıdık yeni ön farlar, iç tasarımı değişen arka stoplar ve hava girişleri yenilenen ön tampon gibi ufak ama dinamik dokunuşlarla sonuçlandı. 

İç Mekân

"Temelde Sportback'in türevi olsa da sedan kasa tipi A3’te gayet doğal ve akıcı bir şekilde hayata geçirilmiş"
Ümit Şen

Audi A3 Sedan Rakipleri

Civic HB

Honda

Civic HB

305.300 - 337.500 TL

İnceleme
2 Serisi Coupé

BMW

2 Serisi Coupé

Satış dışı

İnceleme
3 Serisi

BMW

3 Serisi

598.700 - 648.600 TL

İnceleme