yukarı
BMW
2 Serisi Coupé
Satış dışı
Safkan sürüş makinesi (ya da 1,5 Serisi)

BMW 2 Serisi Coupé İncelemesi

1 Serisi’nin daha şık, daha egoist ve daha havalı halini arıyorsanız, BMW 2 Serisi Coupé ya da 2 Serisi Cabrio tam sizlik derdik ama 2020 başı itibariyle BMW Türkiye'nin fiyat listesinden çıktı BMW 2 Serisi Coupé. BMW 2 Serisi Gran Coupé dünyasına biz henüz dalamadık maalesef. Olsun, ikinci el de önemli bu aralar!..

 

Kariyerine 1 Serisi Coupé kimliğiyle başlayan model, Hatchback kasayla aradaki farkı açmak için, yeni nesilde 2 Serisi Coupé adını aldı. Aynı uygulamaya örnek olarak bir üst sınıftaki 3 Serisi - 4 Serisi ilişkisi de verilebilir.

 

Sürüş kalitesi ve 230i ve hatta 6 silindirli M240i gibi güçlü motorlarla 2 Serisi Coupé ve 2 Serisi Cabrio, BMW DNA’sının yeni nesildeki “Safkan keyif otomobili” temsilciliğini üstlenmiş durumda.

 

Ama vergi oranlarımız bu modelleri alınamayacak hale getirdiği için, 2017 sonbaharı itibariyle Türkiye’de sadece 1.5 motorlu 218i satılmaya başladı..

 

Bakalım bu 3 silindirli motor ve nispeten uygun fiyatıyla, başlıca rakiplerinden Audi TT karşısında nasıl bir performans sergileyecek BMW 2 Serisi Coupé/Cabrio.

BMW 2 Serisi Coupé Dış Tasarımı

Eski 1 Serisi ile aynı platform, yürüyen aksam, motor ve kokpit tasarımını paylaşıyor BMW 2 Serisi Coupé.

 

Süspansiyon sistemindeki ince ayarlar dışında kardeşinden farkı, 3 hacimli sedanımsı kasası, dış tasarımı ve daha büyük bagajı. Ki bu farkların 2 Serisi’ni daha çekici hale geldiği kesin.

 

Ön taraf enlemesine uzayan far ve tampon çizgileriyle daha zarif. Arkada da liftback tarzı kısa bagaj kapağı ve farklı stop lambası tasarımlarıyla daha sportif görünüyor BMW 2 Serisi Coupé.

 

Tek kapının cazibe ve kişisel tatmine yaptığı katkı da inkâr edilecek gibi değil. Hele ki M Sport versiyonu “Hızlı bekarım” diye bas bas bağırıyor.

 

BMW 2 Serisi’ne 2017 makyajıyla gelen yenilikler ön ve arka tamponların tasarımı, ön ve arkada LED far seçeneği, yeni renkler, yeni jantlar, yeni hava girişleri ve 8.8 inçlik bilgi-eğlence ekranı oldu.

İç Mekân

"Tek kapının cazibe ve kişisel tatmine yaptığı katkı da inkâr edilecek gibi değil"
Ümit Şen


BMW 2 Serisi Coupé Rakipleri

TT

Audi

TT

Satış dışı

İnceleme
MX-5

Mazda

MX-5

400.510 - 444.435 TL

İnceleme
CLA

Mercedes

CLA

1.014.500 - 2.424.000 TL

İnceleme