yukarı

BMW 2 Serisi Coupé Sürüş Özellikleri

Coupé olmanın bir gereği olarak, kardeşinin (1 Serisi) az daha sert ve sportif hali BMW 2 Serisi Coupé.

 

Arkadan itiş keyfini özellikle güçlü motorlarda sonuna kadar yaşatan 2 Serisi Coupé, ne kadar özel bir şasiye sahip olduğunu her sürüşte hissettiriyor. Tabii an itibariyle tek seçeneğimiz olan 136 hp’lik 3 silindirli bir motorla ne kadar hissedilirse!

 

Net ve direkt direksiyon tepkileri arkadan itiş avantajıyla birleşince, BMW 2 Serisi için sınıfının rahat rahat en iyi sürüş makinesi demek kolaylaşıyor. Özellikle kıvrımlı yollar ve sert virajlarda yeteneğini teyid eden bir kesinlikle ilerliyor 2 Serisi Coupé.

 

1 Serisi’nden biraz daha sert ve az daha konforsuz ama pek de rahatsız etmeyen bir coupé var karşımızda.

 

Ses izolasyonu Coupé’de 1 Serisi kadar başarılıyken, Cabrio versiyonun da ilk nesilden 4 desibel daha sessiz olduğunu belirtelim.

"Özellikle kıvrımlı yollar ve sert virajlarda yeteneğini teyid eden bir kesinlikle ilerliyor 2 Serisi Coupé"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Türkiye menüsünden çıkana kadar tek seçeneğimiz, çeşitli kereler üzülerek ifade ettiğimiz üzere, 3 silindirli 1.5 benzinliydi. 136 hp ve 220 Nm tork tek başına değerlendirildiğinde fena olmasa da, BMW 2 Serisi Coupé “ne kadar güçlü, o kadar iyi” hisseden bir coupé.

 

Hainlik olacak ama BMW 2 Serisi Coupé’nin hakkını veren motor aslında M240i’de kullanılan 6 silindirli canavar. Neyse canım, ne yapacaksınız 340 hp ile 500 Nm’yi, zaten kesin çok yakıyordur!

 

Kendi 1.5 gerçeğimize dönersek, Mini ve diğer kompakt BMW’lerden tanıdığımız bu motor çok rafine olmasa da seri ve istikrarlı devirlenen bir makine.

 

0-100 km hızlanmasını 9 saniye civarında gerçekleştiren 2 Serisi Coupé’nin 8 ileri otomatik şanzımanı bütün övgülere layık bir mühendisliğin ürünü.

İç Mekân Sonuç